Osijek srušio prvaka! Rijeka od 6. minute bila s igračem manje

Osijek Rijeka HNL
17.02.2018.
u 16:56

Kao zagrijavanje za najveći derbi hrvatskog nogometa u nedjelju na Maksimiru između Dinama i Hajduka, u subotu su u Gradskom vrtu u 22. kolu igrali Osijek i Rijeka, a domaćin je slavio s 2:1.

Već u 6. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je Grezda pobjegao obrani gostiju, a kao zadnji igrač srušio ga je Župarić, kojem je sudac Strukan odmah pokazao crveni karton. Osijek je zaprijetio u 11. minuti kada Lopi brani Sluga, no samo odbija loptu na koju je natrčao Grezda, čiji udarac glavom s crte čisti Bradarić. U 17. minuti Lopa je snažno pucao iz voleja, no preko gola. Na novu priliku čekali smo do završnice prvog dijela kada je zicer imao Mioč, no na pet metara loše je zahvatio loptu.

Osijek je do vodstva spretno stigao u 49. minuti i to preko Grgića koji je snažno pucao iskosa s desne strane pa uz pomoć Sluge i Zute zabio u mrežu. Samo šest minuta kasnije domaćin je dobio jedanaesterac nakon duela Bobana i Raspopovića, a siguran realizator bio je Hajradinović.

Rijeka je do kraja uspjela tek smanjiti vodstvo i to preko Pavičića koji je iz voleja s ruba šesnaesterca pospremio jedan odbijanac.

Osijek je ovom pobjedom preskočio Rijeku te je treći s 39 bodova, jednim više od današnjeg protivnika. Dinamo je prvi s 53 boda, Hajduk drugi s 41.