18.07.2019.
u 22:00
Stigli su i točni podaci. Na Poljudu je 18236 gledatelja.

Hajduk je još jednom razočarao svoje navijače u Europi.

Bijeli su na Poljudu dočekali maltešku Gziru United koju su u prvom susretu pobijedili s 2-0.

Ipak, u Splitu je Hajduk pred 18236 gledatelja morao priznati Maltežanima da su bolji te su 'ribari', kako su ih neki nazivali, izbacili momčad Siniše Oreščanina.

Sve je krenulo sjajno i Splićani su poveli već u sedmoj minuti pogotkom Jradija.

Odlična akcija Hajduka prethodila je pogotku, a Josip Bašić s desne strane pronašao je Libanonca koji je pričekao povratnu loptu i pogodio s 15-ak metara.

Hajduk je usporio u nastavku prvog poluvremena, ali Gzira nije imala izglednijih prilika za ugrožavanje Dukinog gola.

U nastavku je Hajduk bio neprepoznatljiv

Gzira je odlučila krenuti na sve ili ništa i to im se isplatilo. U 57. minuti izjednačio je Jefferson nakon ubačaja s lijeve strane, a samo 12 minuta kasnije preokret na Poljudu. Opet je s lijeve strane došla jedna lopta koja se visoko odbila na desnu stranu šesnaesterca Hajduka, a velemajstorski je škaricama u suprotni Dukin kut pogodio Kone

Krenuli su zvižduci s tribina Poljuda, a posebno su snažni bili pred kraj utakmice kada su navijači izgubili strpljenje s neučinkovitom igrom Hajduka. I kao da to nije bilo dovoljno, Kone je odlučio glumiti Messija i u 96. minuti ponovno zabio u suprotni kut sa 16 metara za konačnih 3:1 i ispadanje Splićana u Europi već u prvom pretkolu.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?