Gojak za slavlje Dinama na polupraznom Maksimiru, Majer pocrvenio u tri minute

Dinamo - Rijeka
13.07.2019.
u 21:56
Lovro Majer ušao je u igru u 82. minuti i samo tri minute trebalo mu je da zbog dva oštra starta dobije crveni karton.

Dinamo je osvojio hrvatski Superkup pobjedom nad Rijekom na Maksimiru. Za slavlje zagrebačke momčadi zabio je Amer Gojak u 41. minuti.

Dinamo je bio bolji većinu susreta, a veliku prednost imali su i u posjedu lopte.

Ovime se Dinamo osvetio Rijeci za poraz u Kupu koji se igrao u Puli kada su Riječani slavili s 3:1.

Na stadionu u Maksmiru skupilo se tek pet tisuća navijača, a posebno lošu večer imao je Lovro Majer. On je u igru ušao u 82. minuti i samo tri minute trebalo mu je da zbog dva oštra starta dobije crveni karton.

Treba izdvojiti i spornu situaciju u 73. minuti. Tomečak je poslao loptu u vlastitu mrežu, a sudac je svirao zaleđe. Na kraju je odlučeno kako se radi o indirektnom udarcu za Rijeku.

Dinamu je to šesti naslov pobjednika Superkupa, a zanimljivo bio je to prvi Superkup nakon 2014. kada je Rijeka na Kantridi pobijedila Dinamo sa 2-1.

Treba izdvojiti dvije odlične obrane naših reprezentativnih vratara. U 69. minuti Dinamo je je imao veliku priliku za 2:0, no Hajrovićev udarac je Sluga sjajno obranio. Livaković koji nije imao previše posla pokazao je što zna u 20 minuta kasnije. Raspopović je pucao sa sedam metara, ali pokazao je 'Livi' zašto se za njega zanimaju europski velikani.