Niko Kovač
Niko Kovač
03.04.2019.
u 21:07
Čuvanje igrača pred najbitniju utakmicu sezone protiv ovog vikenda protiv Borussije gotovo je koštalo Niku Kovača, no super-zamjena Robert Lewandowski je spasio obraz bavarske momčadi.

Bayern München je do poluzavršnice njemačkog kupa došao puno teže nego li je očekivano slavivši protiv drugoligaša Heidenheima 5:4 u posve neočekivanoj triler utakmici četvrtfinala. Čuvanje igrača pred najbitniju utakmicu sezone protiv ovog vikenda protiv Borussije gotovo je koštalo Niku Kovača, no super-zamjena Robert Lewandowski je spasio obraz bavarske momčadi.

Favoriti su brzo poveli pogotkom Leona Goretzke u 12. minuti nakon udarca iz kuta, no samo minutu kasnije došao je hladan tuš. Nicklas Süle je brutalnim startom metar izvan kaznenog prostora očistio protivničkog napadača te zarađuje zasluženo isključenje.

Bez obzira na ogromnu razliku u kvaliteti, šestoplasirana momčad druge Bundeslige je iskoristila igrača više te s pogocima Glatzela i Schnatterera okrenula rezultat do poluvremena. Kovač je na poluvremenu bacio sve karte u napad budući da je Robert Lewandowski zamijenio braniča Rafinhu. Poljak je u prvih deset minuta uključio svoj show te s pogotkom i asistencijom Mulleru bio ključ još jednog preokreta.

Serge Gnabry je nakon još jednog udarca iz kuta zabio za 4:2 u 65. minuti te osigurao Bayernu put k pobjedi, dok se ponovno nije ukazao Robert Glatzel s dva pogotka i izjednačio rezultat. Međutim, u 84. minuti Marnon Busch nepotrebno igra rukom i dodjeljuje Lewandowskom priliku s kaznenog udarca koju ovaj ne propušta, zaključivši festival zgoditaka rezultatom 5:4.