Nazad u tmurnu REALnost: Sociedad slavio u Madridu!

Real Madrid - Real Sociedad
06.01.2019.
u 20:36
Real je u dvije ovogodišnje utakmice uzeo samo bod

Madridski Real teško će ove godine do naslova prvaka Španjolske. Nakon što je u četvrtak na gostovanju kod Villarreala odigrao 2:2, sada je na stadionu Santiago Bernabeu ostao bez sva tri boda. Bolji je bio Real Sociedad, koji je priredio iznenađenje kola uz pobjedu 2:0.

Gosti su poveli već u trećoj minuti pogotkom Williana Josea s bijele točke, i to nakon što je Casemiro neoprezno oborio Merina na desnoj strani šesnaesterca.

Tukao je potom kraljevski klub iz svog oružja, ali i darivao goste. Najbolju je priliku zapucao Karim Benzema šest minuta kasnije, kada je raspalio pored gola sa samo pet metara.

Situaciju je kraljevskom klubu dodatno otežalo isključenje Lucasa u 61. minuti, kojem je sudac Munuera Montero pokazao drugi žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

Spomenuti djelitelj pravde je propisno zabrljao na štetu domaćina kada u 67. minuti nije pokazao na najstrožu kaznu zbog prekršaja vratara Rullija nad Viniciusom, a priču je zaključio Pardo pogotkom glavom u 83. minuti.

Luka Modrić je odigrao čitav susret, a u 75. minuti je kažnjen žutim kartonom zbog nesportskog ponašanja.

Real je već šesti prvenstveni poraz ostavio na petom mjestu s deset bodova zaostatka za vodećom Barcelonom.