Mladi vatreni startali porazom, Škoti na infarktan način okrenuli utakmicu!

Hrvatska - Škotska U21
10.09.2019.
u 21:50
Hrvatska je na Šubićevcu izgubila s 2:1 protiv Škotske u prvoj utakmici kvalifikacija za EP.

Hrvatska U-21 reprezentacija porazom je krenula u kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se 2021. godine igrati u Mađarskoj i Sloveniji. Mladi vatreni su na infarktan način na Šubićevcu poraženi od Škotske s 2:1.

Izabranici Nenada Gračana do 80. minute vodili su 1:0, ali su na kraju ostali bez bodova. Oba gola zabio nam je džoker s klupe, McLennan koji je u igru ušao u 78. minuti.

Napadač Aberdeena prvo je svladao Šempera u 81. minuti, a onda minutu prije kraja glavom pogodio za potpuni šok naših mladih nogometaša.

Bila je to utakmica s dva lica jer je hrvatska reprezentacija sasvim dominirala u prvom dijelu. Poveli smo u 10. minuti golom Kulenovića i nakon toga nastavili dominirati.

No, naši su u nastavku pali i što se utakmica bližila kraju Škoti su bili sve bolji i na kraju upisali tri boda

Hrvatska je u skupini s Grčkom, Češkom, Litvom i San Marinom s kojim igramo iduću utakmicu u gostima (15. listopada).

Dodajmo i da je Španjolska U-21 reprezentacija kod kuće svladala Crnu Goru s 2:0, a oba gola zabio je veznjak Dinama Dani Olmo. I to je napravio vrlo ekspresno, u 3. i 12. minuti.