ZABIO U IZRAELU

Majstorija! Pogledajte sjajan pogodak Marcela Brozovića, Srna asistirao Eduardu

24.11.2016.
u 20:15
Ivan Perišić ušao je u drugom poluvremenu, dok je Brozović odigrao čitavu utakmicu.

Marcelo Brozović zabio je gol za Inter u porazu od izraelske Hapoel Beer Sheve (2:3) u petom kolu Europske lige.

Inter je poveo golom Icardija u 13. minuti da bi Brozović u 25. povisio na 2:0. Nakon lijepe akcije njegovih suigrača, hrvatski reprezentativac je desnom nogom izbacio svoga čuvara, a onda ljevicom lijepo pogodio.

No, domaća momčad u drugom je poluvremenu zabila tri gola i okrenula utakmicu, a pomoglo im je i što je Interov vratar Handanovič dobio crveni karton. Ivan Perišić ušao je u drugom poluvremenu, dok je Brozović odigrao čitavu utakmicu.

Inter je ovim porazom ostao bez šansi za proljećem u Europi.

U drugom susretu ove skupine Sparta je u Pragu pobijedila Southampton 1:0 golom Coste (11). Česi su tako osigurali prvo mjesto u skupini sa 12 bodova, Southampton i Hapoel imaju po sedam bodova, a na začelju je Inter s tri boda.

Među strijelce se upisao i Eduardo da Silva postigavši treći pogodak za Šahtar u uvjerljivoj pobjedi protiv Konyaspor 4:0 kojom je ukrajinski sastav potvrdio prvo mjesto u skupini. Brazilskom napadaču s hrvatskom putovnicom asistirao je Darijo Srna.

Srna je odigrao cijeli susret, dok je Eduardo ušao u igru u 64. minuti, dvije minute prije nego što je zabio za 3:0.

U drugom susretu iz ove skupine Gent i Braga su odigrali 2:2, a sva četiri gola pala su u prvom poluvremenu. Gosti su vodili 1:0, 2:1, no Gent se spasio. Strijelci za belgijski sastav bili su Coulibaly (31) i Miličević (39), a za goste Stoiljković (14) i Hassan (36).

Fiorentina je u skupini J kod kuće izgubila 2:3 od PAOK-a. Gosti su vodili 2:0, 'viole' su uspjele izjednačiti, no Grci su u sudačkoj nadoknadi došli do važne pobjede koja ih ostavlja u igri za prolaz.

Gosti su vodili 2:0 golovima Šahova (5), Camposa (26), potom su Bernardeschi (33) i  Babacar (50) izjednačili, a kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pogodaka Rodrigues je zabio za Grke. Moglo je biti i još golova. Domaćin je u prvom poluvremenu dva puta uzdrmao okvir gola : Bernardeschi u 19. minuti, te Cristoforo u 21. minuti. Vratnicu je pogodio i gostujući veznjak Rodrigues u osmoj minuti.

Milan Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Hrvoje Milić je igrao do 50. minute, dok Nikola Kalinić nije nastupio. Za goste je cijeli susret odigrao Marin Leovac.

U drugom susretu Slovan je u Bratislavi pobijedio Karabah 3:0 golovima Vucha (11) i Komiličenka (56:11m, 62). Na ljestvici vodi Fiorentina (10), ispred Karabaha (7), PAOK:a (7) i Slovana (4).

U susretu skupine I Krasnodar i RB Salzburg su odigrali 1:1. Za goste je pogodio Dabbur (37), a izjednačio je Smolov (85). U redovima austrijskog sastava cijeli susret odigrao je Josip Radošević.

Schalke je u drugom susretu pobijedio Nicu 2:0 i potvrdio prvo mjesto. Golove su zabili Konopljanka (14) i Aogo (81, 11m).

U susretu 5. kola D skupine Europske lige Zenit je na stadionu Petrovski pobijedio Maccabi Tel Aviv 2:0 ostvarivši i petu pobjedu u skupini.

Pobjedu ruskom sastavu donijeli su Aleksandar Kokorin u 44. minuti, te Aleksander Keržakov u 90. minuti. Ovom pobjedom Zenit je samo potvrdio prvo mjesto u skupini.

U dvoboju skupine A Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Zorju 2:0 golovima Stocha (59) i Kjaera (67)

U susretu iz B skupine Astana je na svom travnjaku pobijedila APOEL 2:1 upisavši prvu pobjedu u skupini.

Gosti su poveli u 31. minuti golom Efrema, no dvije minute kasnije APOEL je ostao s igračem manje nakon što je isključen Astiz. U nastavku susreta Astana je okrenula rezultat, a strijelci su bili Aničić (59) i Despotović (83).

U skupina C Anderlecht je na gostovanju pobijedio Gabalu 3:1 osiguravši nastavak natjecanja.

Gosti su poveli u 11. minuti preko Tielemansa, a četiri minute kasnije izjednačio je Ricardinho iz kaznenog udarca. Brazilac je u 75. minuti mogao dovesti domaćine u vodstvo, no nije uspio realizirati još jedan kazneni udarac. Gabala je u 88. minuti ostala s igračem manje nakon što je isključen Ejubov. Anderlecht je igrača više iskoristio u 90. minuti golom Bruna, a u trećoj minuti nadoknade Belgijanci su potvrdili pobjedu pogotkom Teodorczyka.

Za domaći sastav je cijeli susret odigrao Filip Ozobić. U drugom susretu sastaju se St Etienne i Mainz