Livaja u nadoknadi šokirao Panathinaikos, Inter pobjedom preskočio Juve

Inter - Atalanta
19.11.2017.
u 23:03
Valencia je ostala jedini ozbiljni pratitelj Barceloni nakon što je u 12. kolu slavila u gostima kod Espanyola s 2-0.

U susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Atalantu 2-0 probivši se na drugo mjesto Serie A. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mauro Icardi koji je u 51. i 60. minuti zatresao mrežu Etrita Beriše. Argentinac je oba gola postigao glavom, kod prvog mu je asistirao Antonio Candreva, a kod drugog Danilo D'Ambrosio.

Ivan Perišić je odigrao cijeli susret za milanski sastav, dok je Marcelo Brozović ušao u igru u 73. minuti.

Inter je ovom pobjedom produžio niz bez poraza ove sezone na 13 utakmica ostvarivši pritom 10 pobjeda i tri neodlučena ishoda.

Na ljestvici vodi Napoli sa 35 bodova, Inter je skočio na drugo mjesto sa 33 boda, Juventus na trećem mjestu ima 31 bod, a četvrta je Roma sa 30 bodova.

Na začelju je Benevento sa 13 poraza što je novi rekord liga Petica. Naime, do sada niti jedna momčad iz pet najjačih europskih liga nije u sezonu ušla s 13 poraza. Benevento je srušio crni rekord Manchester Uniteda, koji je izgubio prvih 12 utakmica u sezoni 1929/30.

U derbiju 11. kola grčkog nogometnog prvenstva Panathinaikos i AEK su odigrali 1-1, a pogodak za goste u petoj minuti sudačke nadoknade zabio je hrvatski nogometaš Marko Livaja.

"Pao" je poveo u 10. minuti golom Rodriga Moleda i kada se već činilo kako će domaćin upisati pobjedu, Livaja je izjednačio udarcem sa 18 metara. Bio je to njegov drugi ligaški pogodak ove sezone, a prvog je zabio prije dva tjedna u pobjedi protiv PAOK-a 1-0.

Livaja je odigrao cijeli susret, a u 61. minuti je zaradio žuti karton.

AEK je zadržao vodstvo na ljestvici sa 21 bodom, Atromitos je drugi sa 20 bodova koliko ima i Olympiakos na trećoj poziciji. PAOK je četvrti sa 18 bodova, dok je Panathinaikos tek osmi sa 14 bodova.

"Šišmiši" su slavili golovima Kondogbije (67) i Santija Mine (83), a s devetom pobjedom na početku sezone su uvjerljivi drugi, s četiri boda manje od Barcelone, te šest bodova više od madridskog dvojca Reala i Atletica. Valencija je uz Barcelonu i Atletico još uvijek neporažena u Primeri.

U gostima je kod Las Palmasa slavio i Levante (2-0) golovima Cheicka Doukourea (71) i Jasona (79). Las Palmas je pao na zadnje mjesto, a Levante je sada 12.

U dvoboju u Bilbaou su Athletic i Villarreal odigrali 1-1. U 20. minuti igrač gostiju Manuel Trigueros je promašio kazneni udarac, ali se isti igrač iskupio golom u 28. minuti. U 76. minuti baskijski sastav je izjednačio golom glavom veterana Aritza Aduriza.

Vodi Barcelona s 34 boda ispred Valencie (30) te Real Madrida i Atletica koji imaju po 24 boda. Villarreal je šesti s 21 bodom, a Athletic 15. s 12 bodova.

ISTRAŽUJEMO

Kako početi investirati i planirati mirovnu? Evo zašto o tome trebate razmišljati već u dvadesetima

Rano počnite planirati mirovinu, pametno birajte investicije i budite dosljedni u svojim financijskim odlukama kako biste uživali u financijski stabilnijoj budućnosti, poručuju financijski stručnjaci i savjetuju početi sa štednjom već od prvog zaposlenja. Međutim, kako početi investirati i planirati mirovinu kada nam se teško uopće zamisliti u budućnosti, pogotovo ako smo tek u dvadesetima?