SUPER G

Kostelić 28. u Kvitfjellu, Zrnčić-Dim bez bodova, Jansrud pobijedio

02.03.2014.
u 13:34
Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić osvojio je 28. mjesto sa 1.79 sekunde zaostatka za pobjednikom Jansrudom. Natko Zrnčić-Dim imao je zaostatak od 2.12 sekunde te je završio na 36. mjestu.

Najbolji skijaši svijeta danas su u norveškom Kvitfjellu vozili Super G, a najviše razloga za slavlje imao je domaći skijaš Kjetil Jansrud. On je prvo mjesto uzeo s vremenom 1:31.39 što je za 26 stotinki bilo brže od drugoplasiranog Švicarca Patricka Kuenga.

Na pobjedničkom postolju uz njih je bio Austrijanac Matthias Mayer, koji je za pobjednikom zaostao 33 stotinke.

Vodeći u ukupnom poretku Super G-ja i Svjetskog kupa, Norvežanin Aksel Lund Svindal, završio je kao četvrti sa 44 stotinke zaostatka za Jansrudom.

U Kvitfjellu su nastupila i dva hrvatska predstavnika. Naš najbolji skijaš Ivica Kostelić osvojio je 28. mjesto sa 1.79 sekunde zaostatka za pobjednikom. Natko Zrnčić-Dim imao je zaostatak od 2.12 sekunde te je završio na 36. mjestu.