Kakva utakmica! Levante Barci 'uvaljao' pet komada

Levante - Barcelona
13.05.2018.
u 23:03
Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je za Barcu igrao cijeli susret.

U 'ljepotici' 37. kola španjolskog nogometnog prvenstva Levante je pobijedio Barcelonu 5-4 nanijevši katalonskom velikanu prvi poraz ove sezone.

Barca je do ove utakmice imala 27 pobjeda i devet neodlučenih susreta i činilo se kako će sezonu završiti bez poraza. Posebice što nikada nije izgubila od Levantea. No, za sve uvijek postoji prvi put.

Barcelona, koja je nastupila bez Lionela Messija, se toliko opustila da je nakon 56 minuta igre gubila 1-5, pa je u nastavku dvoboja španjolski prvak ubacio u brzinu više kako bi ublažio poraz.

Posljednji put Barcelona je primila pet golova u prosincu 2003. godine kada je izgubila na gostovanju kod Malage sa 1-5.

Levante je poveo već u devetoj minuti, a strijelac je bio Emmanuel Boateng. Isti je igrač u 30. minuti zabio i za 2-0, a do poluvremena je smanjio Philippe Coutinho.

Levante je sjajno otvorio i nastavak susreta. U prvih 11 minuta drugog dijela domaćin je zabio tri gola, a strijelci su bili Enis Bardhi (46, 56) i Boateng (49).  Barcelona se potom uozbiljila i u idućih 12 minuta je zabila tri gola smanjivši na 5-4. Strijelci su bili Coutinho (59, 64) i Luis Suarez (71-11m). Katalonci su pokušali izboriti barem remi, ali nisu uspjeli.

Barcelona vodi na ljestvici sa 90 bodova, Atletico Madrid je drugi sa 78 bodova, dok je Real Madrid treći sa 75 bodova.

REZULTATI:
Levante - Barcelona      5-4  (Boateng 9, 30, 49, Bardhi 46, 56 / Coutinho 38, 59, 64, Suarez 71-m)
Espanyol - Malaga        4-1 (Moreno 8, Garcia 27, Baptistao 30, Piatti 79-11m / Adrian 39-11m)

U subotu:
Real Sociedad - Leganes  3-2 (Oiarzabal 18, Canales 25, Jose 78-pen / Rico 26, Guerrero 53)
Getafe - Atletico Madrid 0-1 (Koke 8)
Real Betis - Sevilla     2-2 (Bartra 5, Moron 81 / Ben Yedder 57, Kjer 79)
Girona - Valencia        0-1 (Vietto 61)
Alaves - Athletic Bilbao 3-1 (Guidetti 43, Munir 60, Gomez 77 / Muniain 79)
Deportivo - Villarreal   2-4 (Balonga 58, 88 / Azuaga 2, 45, Munoz 31, Čerišev 90+2)
Eibar - Las Palmas       1-0 (Charles 5)
Real Madrid - Celta      6-0 (Bale 13, 30, Isco 32, Hakimi 52, Gomez 74-ag, Kroos 81)