BUNDESLIGA II Hrvatski nogometaš izborio jedanaesterac za Furth

Ivo Iličević najzaslužniji za pobjedu Fürtha

28.10.2008.
u 20:02

Nogometaši Greuther Fürtha slavili su na gostovanju kod Hanse u Rostocku 2-1 u utakmici desetog kola druge njemačke lige.

Mladi hrvatski reprezentativac Ivo Iličević (21), koji u Fürthu igra posuđen iz 1. Bundesligaša Bochuma, izborio je 11-erac u 74. minuti kojega je Nehrig pretvorio u konačnu 2-1 pobjedu gostiju. Plavokosi se veznjak probio u 16-erac po lijevoj strani, prošao domaćeg braniča Lensea, nakon čega je ovaj ukizao pred njegove noge, promašivši loptu i srušivši Hrvata.

Iličević je u 16-ercu bio očito fauliran nakon jedne krasne finte, također na lijevoj strani, u 51. minuti, no sudac Metzen tom mu prilikom nije sudio penal. Konačno, u samoj završnici Iličević je krasno prošao nekoliko igrača na rubu 16-erca,, krećući se slijeva nadesno, te desnom nogom gađao daljnji kut gola domaćeg vratara. Zamalo je promašio.

Ovo je Fürthu bila peta prvenstvena pobjeda i druga u gostima. Popeli su se na četvrto mjesto ljestvice.

Osim Iličevića, svih je devedeset minuta za goste odradio i 32-godišnji hrvatski stoper Marino Biliškov.