Hrvatska nakon velikog preokreta srušila Srbiju!

Hrvatska - Srbija
07.04.2018.
u 20:10
Najviše pogodaka upisao je Loren Fatović (3), Ante Vukičević upisao je dva, a po jedan su zabili Luka Lončar, Maro Joković te Josip Vrlić.

Na premijernom izdanju finalnog turnira LEN Europa kupa u Rijeci hrvatski vaterpolisti pobijedili su reprezentaciju Srbije s 8:7 i plasirali se u finale.

Ušli su izabranici Ivice Tucka malo grčevito u susret. Prvi pogodak zabili su tek nakon gotovo četiri minute i taj pogodak Mare Jokovića bio je jedini sve do treće četvrtine kada se u strijelce upisao i Fatović.

Do tada su gubili 1:4. Šut se za barakude otvorio nakon pauze kada su rezultat smanjili na 4:5. U posljednjoj četvrtini Hrvati su okrenuli rezultat u svoju korist i poveli 6:5,a  na kraju se s rezultatom 8:7 plasirali u finale koje se igra sutra u 20.30 sati.

Najbolji strijelac u redovima srpske reprezentacije bio je Filip Filipović s tri pogodaka, dva je zabio Dušan Pijetlović, a jedan pogodak upisao je Dušan Mandić, baš kao i Miloš Ćuk. Gojko Pijetlović iskazao se na vratima.

S druge strane Marko Bijač nervirao se na hrvatskom golu jer rješenje za Srbe do kraja utakmice nije imao. Najviše pogodaka upisao je Loren Fatović (3), Ante Vukičević upisao je dva, a po jedan su zabili Luka Lončar, Maro Joković te Josip Vrlić.