BERBA MEDALJA NA OI

Hrvatska je opet bolja od Srbije, ali i cijele regije. Velike su šanse da tako i ostane

Foto: Pixsell
Hrvatska je opet bolja od Srbije, ali i cijele regije. Velike su šanse da tako i ostane
07.08.2024.
u 17:59
Gledamo što susjedi rade, kako njima ide, a s drugim olimpijskim utorkom situacija je bila sljedeća: od svih zemalja nastalih raspadom bivše SFRJ, Hrvatska je zasad najuspješnija

S broncom dvostruke olimpijske pobjednice Sandre Perković Hrvatska se domogla pete medalje na pariškim Olimpijskim igrama i to je već sada, pet dana prije kraja Igara, skor ravan onome kakav je bio u Ateni (2004.) i Pekingu (2008.). No, u HOO-u se nadaju još pokojem odličju, a hoće li ih biti, ovisit će o vaterpolistima (koji su "izabrali" jako težak put) i tekvondašima. U svakom slučaju, sad je već počelo osvrtanje oko sebe.

Gledamo što susjedi rade, kako njima ide, a s drugim olimpijskim utorkom situacija je bila sljedeća: od svih zemalja nastalih raspadom bivše SFRJ, Hrvatska je zasad najuspješnija. Naši istočni susjedi su samo na dvije medalje, dva zlata (Đoković, streljački dvojac Mikec-Arunović), no njihovi aduti su i kolektivni sportovi koji se tek raspliću. Nakon prvih deset dana Igara, Slovenci imaju samo jednu medalju, zlato džudašice Leški. A u džudu je medalje (dvije) osvajalo i Kosovo. Zapravo, svih pet dosadašnjih olimpijskih medalja, osvojenih u tri dosadašnja nastupa, ove mlade države osvojeno je u džudu. Crna Gora, Bosna i Hercegovina te Sjeverna Makedonija zasad su bez medalja, a i nisu veliki izgledi da će ih i osvojiti.

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.



Komentari 9

Avatar sluganski_svakidan
sluganski_svakidan
18:20 07.08.2024.

Meni je civilizacijska, kulturuološka i povijesna okolina ona koja nema nikakve veze sa Srbijom.

VA
vadis1
18:57 07.08.2024.

Zasto se treba usporedjivati? Boze svasta!! Balkanci ne mogu od balkanskog mentaliteta!

Avatar majkuvam
majkuvam
18:56 07.08.2024.

Na kraju će vaterpolisti odlučiti tko će imati tri zlatne