Posrnula je i Rijeka: Dinamo ostao prvi zahvaljujući Slaven Belupu i Gorici

Gorica - Rijeka
11.08.2019.
u 22:00
Nakon četiri kola više nema nijedne momčadi sa stopostotnim učinkom

Nogometaši Gorice svladali su Rijeku sa 2:0 (1:0) u zadnjoj utakmici 4. kola Prve HNL odigranoj pred oko 3000 gledatelja u Velikoj Gorici. Time je prekinut pobjednički niz Riječana pa nakon četiri kola više nema nijedne momčadi sa stopostotnim učinkom.

Drugu ovosezonsku pobjedu momčadi Sergeja Jakirovića donijeli su Senegalac Cherif Ndiaye, pogotkom u prvoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, te Nizozemac Joey Suk, koji je mrežu Riječana pogodio u 67. minuti.

Osim Riječana, do nedjelje su stopostotan učinak imali i nogometaši Hajduka, ali momčad Damir Burića je ostavila bodove u Koprivnici, gdje je Slaven Belupo svladao Splićane sa 2:1 (1:0), što je prva pobjeda Koprivničana nakon tri uzastopna poraza.

Tako je Dinamo unatoč samo jednom osvojenom bodu na gostovanju u Osijeku stvorio prednost pred najvećim konkurentima.

Prošlogodišnji prvak vodeći je sa 10 bodova iz četiri nastupa, drugoplasirani Hajduk i trećeplasirana Rijeka imaju po devet bodova, dok ih Gorica i Osijek imaju po sedam.

Šesta je Istra 1961 sa šest bodova, po tri ih imaju Lokomotiva i Slaven Belupo. Predzadnji je zaprešićki Inetr sa dva boda, a na začelju je Varaždin s jednim bodom.