Gol Jelavića, bečkoj Austriji derbi

09.05.2010.
u 18:07
Posve se zakomplicirala situacija na vrhu ljestvice austrijske nogometne Bundeslige. Ostalo je još jedno kolo do kraja, a Red Bull Salzburg ima samo bod prednosti u odnosu na bečku Austriju.

Prije nekoliko tjedana se činilo da Red Bull Salzburg neće prokockati veliku prednost koju je imao na vrhu, no loša serija (pobjeda, po dva poraza i remija) je otvorila priliku za Bečane, koji su se kolo prije kraja približili na mali bod minusa.

U 35. kolu, u nedjelju, je Red Bull Salzburg poražen na svom terenu i to baš od bečke Austrije. U 90. minuti je Zlatko Junuzović pogodio za slavlje gostiju u velikom derbiju i time je unio krajnju neizvjesnost u završnicu prvenstva. Podsjetimo da Red Bull Salzburg brani naslov prvaka od prošle sezone, ali je ove nedjelje doveo pod veliki upitnik moguću obranu.

U ovom je kolu Rapid pobijedio s laganih 4-1 Sturm na svom travnjaku. U pobjedu je jedan pogodak ugradio i hrvatski napadač Nikica Jelavić, zabio je posljednji, četvrti u 76. minuti. Time je došao do 18 pogotka sezone u austrijskoj Bundesligi, a recimo da je dva u nedjelju zabio njemački nogometaš Steffen Hoffman čime je s 20 postao prvi strijelac lige.

U posljednjem kolu Red Bull Salzburg gostuje kod Sturma, dok bečka Austrija na svom travnjaku igra protiv Rieda.