EP u nogometu

Francuskinje razbile Talijanke, Geyoro ostvarila povijesni učinak

10.07.2022.
u 23:45
Međutim, Thorvaldsdottir se iskupila u drugom poluvremenu kada je u 50. minuti zabila za vodstvo islandske ekipe. Izjednačila je Justine Vanhaevermaet iz kaznenog udarca u 67. minuti.

U susretu 1. kola D skupine Europskog prvenstva nogometašica koje se održava u Engleskoj, Francuskinje su deklasirale Italiju s 5:1, dok je ogled između Belgije i Islanda završio 1:1.

Francuskinje su svih pet golova postigle u prvom poluvremenu, a junakinja dvoboja bila je Grace Geyoro koja je postigla tri gola (9, 40, 45) u svom 50. nastupu za francusku vrstu.

Zanimljivo, Geyoro je postala prva nogometašica u povijesti Eura koja je u prvom poluvremenu upisala "hat-trick". Bio je to ukupno peti "hat-trick" u dosadašnjih 13 izdanja europskih prvenstva za nogometašice. Među strijelce su se upisale i Marie-Antoinette Katoto (12), te Delphine Cascarino (38). U nastavku susreta Italija je tek malo ublažila poraz golom Martine Piemonte (76).

U drugom susretu iz ove skupine Belgija i Island su remizirali 1:1.

Islanđanke su mogle do vodstva u 33. minuti, no Berglind Thorvaldsdottir nije realizirala jedanaesterac.

Francuska vodi nakon prvog kola s tri boda, dok Island i Belgija imaju po bod. Italija je na začelju.

U drugom kolu 14. srpnja sastaju se Italija i Island, te Belgija i Francuska.