Diego Maradona izrazio je želju da svoj 50. rođendan, 30. listopada, proslavi humanitarnom utakmicom sa svojim nekadašnjim suigračima iz Napolija.
Donedavni izbornik Argentine igrao je u Napoliju od 1984. do 1991. godine. U tom razdoblju, koje uvijek naziva najljepšim u karijeri, osvojio je dva naslova u Seriji A (1987. i 1990.) te Kup Uefe (1989.). Tada je prosječni klub podigao na najvišu razinu te je postao trn u oku divovima kao što su Juventus, Inter i Milan. Stoga mu je velika želja baš na 50. rođendan još jednom istrčati na stadion San Paolo i s nekadašnjim suigračima odigrati humanitarni dvoboj.
Doček kao za kralja
Detalji zasad nisu poznati, a Maradona je organizaciju prepustio Salvatoreu Bagniju, bivšem veznjaku trofejne momčadi.
– Trenutačno imam gotovo sve što želim, obitelj koju volim, briljantnu karijeru iza sebe... Novca više i nemam previše, ali zbog toga ne žalim. Jedino žalim što gotovo 20 godina nisam čuo najdivnije navijače na svijetu, one u Napoliju – rekao je Maradona bivšem suigraču Bagniju na telefon.
U samom klubu oduševljeni su Maradoninom idejom te ga žele spektakularno ugostiti:
– Mogu izraziti zadovoljstvo što Maradona ima takvu ideju. Mi smo grad nogometa, a Maradona je ovdje ostavio vječni trag. Ugostit ćemo ga kao kralja i radujemo se njegovu dolasku – rekao je Aurelio de Laurentiis, predsjednik Napolija.
Prodali mu naušnice
Talijanske, pak, novine pišu da Maradona želi uskoro preuzeti i klupu Napolija, jer smatra da je spreman za to nakon dvogodišnjeg iskustva na izborničkom mjestu Argentine.
– Trenirati Napoli bilo bi fantastično, ali pustimo zasad tu ideju jer klub trenutačno ima jako dobrog trenera – kaže mali zeleni.
Maradona je poručio da će na humanitarnu utakmicu pozvati i talijansku poreznu kontrolu, koja ga tereti da je zbog utaje poreza dok je igrao u Napoliju državi dužan više od 30 milijuna eura.
Zanimljivo, prije nekoliko mjeseci talijanske su vlasti na javnoj dražbi za 25.000 eura prodale Maradoninu naušnicu te još nekoliko sitnica koje su prije zaplijenile zbog duga. Tada su poručili Diegu da ga čekaju policijske lisice prvi put kad stigne u Italiju. Valjda mu neće pokvariti proslavu rođendana.
Diega bi u Napulju, uz navijače, mogla dočekati i policija
FOTO 'Ona ima 52 godine?!': Majka reprezentativca BiH mami poglede, a sinova priča o njoj sve je dirnula
FOTO Najzgodnija sportska novinarka pokazala bujne obline i vitku liniju samo nekoliko tjedana nakon poroda
Šokantna sudbina slavne ljepotice! Nakon afere i luksuza, s djecom spala na život u prikolici: Transformacija koja ledi krv u žilama
78% ljudi želi živjeti održivo, ali evo zašto to zapravo ne rade
RECEPT Goveđi rižoto gotov za 15 minuta, a okus je kao iz restorana