LIGE PETICE

Dalićev dragulj osigurao važnu pobjedu za svoj Stuttgart

26.11.2021.
u 23:07

Hrvatski nogometni reprezentativac Borna Sosa svojim je prvim pogotkom u sezoni osigurao važnu 2-1 (1-1) domaću pobjedu Stuttgartu protiv Mainza 05 u prvom susretu 13. kola njemačkog prvenstva. Sosa je pogodio za konačnih 2-1 u 51. minuti nakon brzog protunapada i ubačaja iz kuta za goste. Naš je lijevi branič zatresao mrežu nakon što se lopta odbila od vratnice. U prvom poluvremenu Stuttgart je poveo golom Ita u 21. minuti, a na 1-1 poravnao je Hack u 38.

Sosa je odigrao čitav susret za Stuttgart koji je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza zaredom te je skočio na 13. mjesto ljestvice sa 13 bodova, dok je Mainz 05 ostao osmi sa 18 bodova.

Na vrhu je Bayern sa 28 bodova, jedan manje ima druga Borussia Dortmund.

U prvoj utakmici 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Cagliari i Salernitana su igrali 1-1 (0-0). Domaće je u vodstvo doveo Pavoletti (73), a bod gostima spasio je Bonazzoli (90). Ovakvim ishodom Cagliari i salernitana ostali su na dnu ljestvice sa po osam bodova, jednim manje od 18. Genoe. Na vrhu su Napoli i Milan sa po 32 boda, treći Inter ima 28.

Nogometaši Lensa i Angersa su u prvoj utakmici 15. kola francuskog prvenstva igrali 2-2 (0-1). Pogotke za domaće postigli su Kakuta (48) i Sotoca (55), dok su Boufal (40) i Thomas (70) pogađali za goste. Četvrti lens sada ima 25 bodova, kao i treći Rennes, dok druga Nice ima bod više. Angers je šesti sa 22 boda, jednim manje uz dvije utakmice više od petog Marseillea. Na čelu je uvjerljivo Paris SG sa 37 bodova.

U prvoj utakmici 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic i Granada su u Bilbau igrali 2-2 (1-2). Domaće je u vodstvo doveo Luis Garcia (10), gosti su preokrenuli preko Machisa (25) i Moline (34), da bi u nastavku konačnih 2-2 komičnim autogolom postavio vratar Granade Luis Maximiliano (76-ag). Osmi Athletic sada ima 20 bodova, dok je Granada 16. sa 12. Na vrhu je Real Madrid sa 30 bodova, jednim više uz utakmicu manje od drugog Real Sociedada, a dva više od treće Seville.