Čilić u prvom setu propustio sedam set-lopti pa ostao bez finala

Čilić Robredo
27.07.2014.
u 13:36

Marin Čilić se nije uspio plasirati u finale turnira u Umagu. Španjolac Tommy Robredo svladao ga je sa 7:6 i 6:3 u polufinalu koje se trebalo igrati jučer, no zbog kiše je prebačeno na nedjelju.

Čilić je prvi set izgubio u 13. igri nakon što je propustio čak sedam set-lopti. Prvo je kod 5:4 dva puta servirao za set, ali je izgubio servis.

Nakon toga je u tie-breaku još pet puta bio na poen od osvajanja seta, no Španjolac se ispio vratiti. Nekadašnji peti igrač svijeta je iskoristio svoju treću set loptu i slavio s 12:10.

Robredo je zatim na početku drugog seta uzdrmanom Čiliću uzeo servis. Tu je prednost zadržao do kraja i slavio nakon sat i 46 minuta igre. Čilić je nakon poraza ljutito odjurio u svlačionicu...

Robredo će u finalu igrati protiv Urugvajca Pabla Cuevasa koji je sa 6:3 i 6:4 izbacio prvog nositelja Talijana Fabija Fogninija s 6:3, 6:4. Finale je večeras u 20.15.

>> Borna Ćorić: Stiglo je vrijeme za nas klince na Touru