Čilić u obranu naslova protiv Jazirija, Fett za četvrtfinale protiv Frech

Marin Čilić
Marin Čilić
02.05.2018.
u 00:30

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić u četvrtak će krenuti u obranu naslova pobjednika na ATP turniru u Istanbulu protiv Tunižanina Maleka Jazirija (ATP - 78.) koji je za samo 52 minute u 1. kolu nadigrao domaćeg predstavnika Marsela Ilhana sa 6-1, 6-2.

U jedinom dosadašnjem dvoboju protiv 34-godišnjeg Tunižanina, Čilić je slavio u tri seta na Mastersu u kanadskom Torontu na tvrdoj podlozi.

U utorak se od nastupa na ATP turniru u Muenchenu oprostio Ivo Karlović od kojeg je sa 7-5, 6-4 bolji bio domaći predstavnik Philipp Kohlschreiber. Bio je to šesti dvoboj Karlovića i Kohlschreibera te treća uzastopna, a ukupno četvrta pobjeda njemačkog tenisača.

Thomas Fabbiano (Ita) - Mihail Južnij (Rus) 6-1, 6-1

Hrvatska tenisačica Jana Fett borit će se u srijedu za plasman u četvrtfinale WTA turnira u Rabatu protiv Poljakinje Magdalene Frech (WTA - 141.), koja je u prvom kolu iznenadila Amerikanku Christinu McHale (WTA - 90.) sa 7-5, 7-5.

Dvadesetogodišnja poljska tenisačica je u glavni ždrijeb ušla kao "sretna gubitnica" iz kvalifikacija, nakon što je od nastupa odustala ozlijeđena Švicarka Timea Bacsinszky. Fett do sada nikada nije igrala protiv Magdalene Frech.

U slučaju pobjede nad Poljakinjom, Fett bi u četvrtfinalu mogla zaigrati protiv Ajle Tomljanović. Hrvatica s australskom putovnicom pobijedila je u prvom kolu Španjolku Soler (6-2, 3-6, 6-1), a za proboj u četvrtfinale borit će se protiv Belgijke Kirsten Flipkens koja je u ponedjeljak u tri seta nadigrala Petru Martić.