Cibona
Cibona
09.11.2019.
u 22:39

Košarkaši Cibone doživjeli su peti poraz u novoj sezoni ABA lige, nakon što su u subotnjoj utakmici 6. kola odigranoj u Podgorici izgubili od domaće Budućnosti s 87-64 (26-18, 25-8, 18-21, 18-17).

Filip Bundović sa 17 koševa i Josip Bilinovac s 15 poena bili su najbolji u sastavu hrvatskog prvaka, dok su petoricu strijelaca Budućnosti s dvoznamenkastim učinkom predvodili Amerikanci Hassan Martin sa 16 i Justin Cobbs s 12 koševa.

Cibona - Crvena zvezda

Cibona je rezultatsku ravnotežu održavala u početnih sedam minuta, da bi momčad Ivana Velića potpuno potonula u drugoj četvrtini koja je završila 25-8 u korist Podgoričana.

Budućnost se pobjedom vratila na vrh ljestvice s učinkom 5-1 kakav ima i drugoplasirani FMP. Cibona je na devetom mjestu s učinkom 1-5, dok je Zadar s 0-6 ostao jedina momčad bez pobjede u novoj sezoni.

Zadrani su u prvoj utakmici subotnjeg programa pred svojim navijačima poraženi od Partizana s 57-72.