IZBACILI WIGAN

Arsenal tek nakon jedanaesteraca izborio finala FA kupa

12.04.2014.
u 21:07
Arsenal će naslov igrati protiv pobjednika dvoboja između Hulla i Sheffield Uniteda, koji se na Wembleyu igra u nedjelju.

Nogometaši Arsenala prvi su finalisti FA kupa. Oni su u polufinalu tek boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacili drugoligaša Wigan sa 4:2 (1:1).

Regularnih 90 minuta završilo je 1:1, a prvi su do vodstva stigli nogometaši Wigana. I to iz jedanaesterca kojeg je u gol pretvorio Jordi Gomez. Nakon toga 'topnici' su krenuli po izjednačenje, a do njega su i stigli u 82. minuti kada se Per Mertesacker iskupio za skrivljeni jedanaesterac te pogodio za 1:1.

Arsenal je mogao do pobjede u produžetku, ali je udarac Oxlade-Chamberlaina zaustavila vratnica, pa je odluka pala s bijele točke.

A tamo su puno veću smirenost pokazali 'topnici'. Oni su pogodili sva svoja četiri jedanaesterca, dok su igrači Wigana promašili prva dva za ukupnih 4:2 i prolazak Arsenala u finale.