mimara

Do izgradnje palače “Kvarner” Apoksiomen u Zagrebu

Foto: PIXSELL
Do izgradnje palače “Kvarner” Apoksiomen u Zagrebu
02.02.2012.
u 15:49
Nikada nije bilo dvojbe da je brončanome spomeniku mjesto na Malom Lošinju, rekao je Zlatko Uzelac
Pogledaj originalni članak

Hrvatski Apoksiomen privremeno je izložen u muzeju Mimara pa ga publika može vidjeti, a ondje će ostati sve dok se ne sagradi muzej u sklopu palače “Kvarner” na Malom Lošinju.

 – Nikada nije bilo dvojbe da je Apoksiomenu mjesto na Malom Lošinju, gdje je na dnu mora blizu otoka ležao dvije tisuće godina – rekao je pomoćnik ministrice kulture Zlatko Uzelac.

Interes za Apoksiomena je velik pa ga mnoge svjetske institucije žele ugostiti. Gradnja muzeja na Malom Lošinju tek je u planu iako je dovršena projektna dokumentacija i izdana građevinska dozvola. Grad Mali Lošinj raspisao je natječaj za izbor izvođača radova pa bi ugovor o početku gradnje uskoro trebao biti potpisan. Vrijednost restauracije, koja je trajala sedam godina, procjenjuje se na oko 65 milijuna eura, no taj je trošak, tvrdi Miljenko Domijan iz Povjerenstva restauratorsko-konzervatorskih radova, zanemariv prema značenju skulpture.

 Apoksiomen je iz mora izvađen 1999. godine nakon što ga je pronašao belgijski turist René Wouters.

britanski mediji pišu

Raspada li se kraljevska obitelj? Problemi u odnosima se nižu, a teške dijagnoze omiljenih članova brinu fanove

Dvoje ljudi vodi tešku borbu, a u javnosti su uvijek nasmijani i dobro raspoloženi. Mašu svojim obožavateljima jednako kao što su im mahali kada su pucali od zdravlja i na stolu su im bila samo najfinija jela u najskupljim porculanskim tanjurima. Takvom životu sada se mogu samo nadati, a nadaju se i njihovi fanovi koji budno prate svaki njihov korak i zamišljaju kako bi im život bio bolji da su se rodili pod malo sretnijom zvijezdom. No barem je na ovom primjeru vidljivo da je ta sretnija zvijezda samo privid, a može nam biti i lekcija da uživamo u onom što imamo, ponajviše ako smo zdravi.

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.