Kolumna

HRT-ov 'Fokus' je loša emisija

Foto: HRT
Fokus
Foto: Borsi Ščitar
Ivan Starčević
Foto: Goran Jakus/PIXSELL
popis
Foto: Pixsell
Instagram
Autor
Ivan Starčević
01.10.2013.
u 14:00
O popisu o kojem se javlja na tisuću zanimljivih načina (npr. 97 pitanja i velike novčane kazne za one koji ne odgovore) nismo čuli ništa
Pogledaj originalni članak

Kad HTV odluči zanemariti neki događaj, onda o njemu napravi emisiju. Danas u susjednoj i prijateljskoj BiH počinje popis stanovništva. Naravno da je tom prigodom ovotjedni “Fokus” (emitira se ponedjeljkom navečer) lansirao još jedno svoje loše izdanje. Do zadnjeg časa skrivana nam je jedina stvar koja zanima svakog normalnog građanina kad čuje da se neki ljudi popisuju: koliko ih ima?

U redu, nije vam to od životne važnosti, ali ipak u emisiji o popisu stanovništva želite odmah znati koliko Hrvata itd. ima u Bosni i Hercegovini? E, ne ćete. U zadnjem popisu bilo ih je 17, 38 posto. Prema pravilima nove škole novinarstva na HRT-u, po kojem se najvažnije stvari objavljuju najzadnje, to smo saznali prije kraja emisije, a i tada su najprije išli podaci iz 1878. i kasnijih godina (1910, 1931, 1948, 1971). Prije njih su pedesetak minuta dvojica Hrvata koji sjede i nikamo im se ne žuri odgovarala na nezanimljiva pitanja antipatično ozbiljnog voditelja Danka Družijanića, a bilo je i telefonskih pitanja za dislocirane goste.

Iz Mostara je govorio predsjednik Matice hrvatske Josip Muselimović, iz Sarajeva ravnatelj Agencije za statistiku Zdenko Milinović, a u studiju su sjedili reprezentativci Ivan Šušnjar (Hercegovina) i Drago Prgomet (Posavina). Šušnjar je urednik hercegovačkog portala Poskok.info, a predstavnik Posavine je, zna se, zamjenik predsjednika HDZ-a. O popisu o kojem se javlja na tisuću zanimljivih načina (npr. 97 pitanja i velike novčane kazne za one koji ne odgovore) nismo čuli ništa.

Od sada TV dnevnik Ivana Starčevića čitajte svakodnevno samo na portalu Večernjeg lista!

Važnost prevencije

Karcinom gušterače jedno je od najzloćudnijih oboljenja probavnog trakta, no zašto mu se ne posvećuje dovoljno pozornosti?

Specijalna bolnica Radiochirurgia Zagreb i „Rechts der Isar“, sveučilišna bolnica Tehničkog sveučilišta u Münchenu – jednog od najboljih fakulteta u Njemačkoj, potpisali su Ugovor o suradnji, što donosi novu eru u liječenju tumora te predstavlja suradnju koja se odnosi na korištenje naprednih tehnologija i vrhunske kirurgije u borbi protiv tumora, kao i dijeljenje znanja o najmodernijim medicinskim rješenjima za kirurško, radiokirurško i hibridno liječenje bolesti.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.