Na dan 30. rujna 2010. godine neto imovina AZ obveznog mirovinskog fonda iznosila je 13,6 milijardi kuna, što je rezultat neto uplata doprinosa članova u iznosu od 11,6 milijardi kuna i 2 milijarde kuna proizašlih iz ulaganja fonda od početka rada fonda do kraja rujna ove godine. Uspješnim upravljanjem imovinom od gotovo dvije milijarde eura, AZ obvezni mirovinski fond u prva tri kvartala ove godine, svojim je članovima zaradio ukupno 682 milijuna kuna ili prosječno 1220 kuna po članu, navodi se u priopćenju AZ fonda. – U zadnje tri godine obilježene najvećom financijskom i ekonomskom krizom koja je pogodila svijet pa samim time i hrvatsko tržište uistinu je bilo teško donositi odluke o ulaganju. No, rezultati koje bilježimo ove godine kao i ukupno ostvaren rezultat od početka mirovinske reforme pokazuju da strukturalno dobro postavljen sustav kao što je sustav mirovinskih fondova u Republici Hrvatskoj, zajedno sa konzistentnom i dobro promišljenom investicijskom politikom koju provodimo u AZ-u na kraju, čak i u tako ekstremno teškim uvjetima, osigurava dobre rezultate za naše članove – rekao je Dinko Novoselec predstavljajući rezultate AZ fonda. U proteklih godinu dana AZ obvezni mirovinski fond svojim je članovima ostvario prinos od 8,11% što je s obzirom na prilike na tržištu iznimno dobar rezultat, a prosječan godišnji prinos od početka rada pa zaključno s listopadom ove godine bio je 5,22%. Sa 558.463 člana i imovinom od 13,6 milijardi kuna AZ obvezni mirovinski fond zauzima 39,71% tržišta mirovinskih fondova u Hrvatskoj.
AZ fond zaradio 682 milijuna kuna
FOTO Velika akcija čišćenja u Međugorju: Uklanjaju se tragovi vandalizma s Gospinih kipova
Dok su tijekom jutra društvenim mrežama kružile fotografije i snimke oskvrnutog kipa, nekoliko sati kasnije uslijedili su prizori čišćenja. Članovi zajednice uklanjaju crnu boju i grafite s kipa i njegova postolja kako bi mjesto ponovno bilo dostojno za molitvu i dolazak hodočasnika.
FOTO Novi stadion u Zagrebu: Tribine već podignute, veliki projekt bliži se kraju
FOTO Preslatko! Našeg vatrenog rijetko viđamo ovako opuštenog, s obitelji uživa na odmoru
Ako se budite umorni, možda je vrijeme da promijenite ono na čemu spavate
Mogu li naočale doista usporiti starenje? Prvi put su u Hrvatskoj i potpuno su besplatne
U cijelom tekstu koristili ste kraticu. Bar ste u naslovu ili pšrvoj rečenici mopgli napisati njegov puni naziv. Ovako, osim članova nitko pojma nema o kojem, odnosno čijem se mirovinskom fondi radi! Ovo bi trebao i podsjetnik za buduće tekstovi u kojima se koriste kratice, da bi informacija bila potpuna.