• OBJAVA: 30.10.2009 / 10:42
  • IZMJENA: 30.10.2009 / 12:39
  • PRIKAZA: 41606

POLANČECOVA OSTAVKA

Polančec: Mesić je direktno intervenirao za kredit SMS-u

U posljednje se vrijeme u Hrvatskoj događaju nevjerojatne stvari. Događaju se neke nevjerojatne afere. A poluinformacije se smišljeno puštaju u javnost i stvara se atmosfera linča - kaže Polančec.

Povećaj Polančec: Mesić je direktno intervenirao za kredit SMS-u
Foto: Anto Magzan/VLM
Piše: Luka Capar, Nikola Sever Šeni

Kao čovjek koji se neće odreći prijatelja, ali i čovjek koji razumije politiku, dužan sam odgovorno reagirati. Podnio sam ostavku upravo stoga što ne želim štetiti Vladi ni koaliciji, ni tebi Jadranka.  Želim ti da nastaviš uspješno voditi Vladu. Spreman sam biti bez zaštite funkcije potpredsjednika Vlade - poručio je Damir Polančec nakon jutrošnje objave ostavke na koju se odlučio još prije dva dana.

Polančec je na konferenciji za novinare prvo čitao pismo svoje ostavke u kojem se obraćao premijerki Jadranki Kosor.

- Ispričavam se, ali namjerno sam vas sve držao u neizvjesnosti želeći vidjeti tko će što izjaviti i na koji se način postaviti te se nadam da će se, nakon današnje konferencije za novinare makar netko malo zacrveniti - govorio je sada već bivši ministar Damir Polančec nakon što je pročitao pismo koje je osobno uručio svojoj šefici Jadranki Kosor prije dva dana.

"Nisam htio prebaciti teret na premijerku"
- Mogao sam staviti teret odluke na predsjednicu Vlade i stranku, nisam to htio i zato sam dao neopozivu ostavku - objasnio je Polančec, a potom je krenuo objašnjavati što ga to zapravo tišti.

- U posljednje se vrijeme u Hrvatskoj događaju nevjerojatne stvari. Događaju se neke nevjerojatne afere. A poluinformacije se smišljeno puštaju u javnost i stvara se atmosfera linča. Žao mi je što sam ja akter takvih slučajeva te što sam postao teret koalicije. Molim, tražim i zahtijevam da se objave sve anonimne prijave po kojima se mene sumnjiči za kriminal - poručio je Polančec.

"Neću se skrivati u Saboru"
Jučer se u saborskim kuloarima nagađalo da bi Polančec nakon odlaska iz Vlade sigurnost imuniteta mogao potražiti u saborskim klupama, no to je danas Polančec odbacio:

- Ne pada mi na pamet da svoju poštenost, iskrenost, ono što ja jesam, pokušavam braniti na način da se skrivam iza pozicije saborskog zastupnika - rekao je Polančec.

"Kod kredita SMS-u intervenirao je Mesić"
O spornom kreditu koji je Podravka dala splitskoj tvrtki SMS Polančec je rekao:
- Kredit SMS-u dan je nakon direktne intervencije predsjednika Mesića koji je nazvao Šestaka, a ne nakon moje ili Sanaderove intervencije. Šestak je htio iz kože iskočiti jer je znao kako neće moći naplatiti taj novac.

"Čudne igre u Podravci"
- Ne mislim da iza linča na mene stoji predsjednik Mesić, rekao je Polančec odgovarajući na pitanja novinara, no nakon toga je dodao i jednu zanimljivu priču.

- Podravka je 2001. godine prodala Gradu Koprivnici odmaralište u Pirovcu za 1,5 milijuna kuna pod uvjetom da ga grad uredi da služi svrsi, i uz klauzulu da ga idućih pet godina ne smije prodati - rekao je Polančec. Ipak, 2003. godine jedan je član uprave bez znanja ostalih dopustio Gradu da proda odmaralište, što je on tada spriječio, no čudno je kako Državno odvjetništvo nije u toj prodaji vidjelo ništa sporno.

- Do prodaje je ipak došlo, na natječaj su se javile dvije tvrtke istog vlasnika Željka Pavlina koji je, koliko ja znam, rođak predsjednika Mesića, tvrtka mu se ničim ne bavi, i nemoguće je dobiti BON 2 te tvrtke u banci. Ne želim ništa tvrditi, a vi zaključite sami o čemu se radi - rekao je Polančec.

Zaustavite linč
Na kraju je još jednom ponovio kako traži da se objave sve anonimne kaznene prijave protiv njega kao i rezultati istrage Državnog odvjetništva po tim prijavama.

- Ovaj linč i ludilo moraju prestati. Ako sam ja najveći kriminalac u Hrvatskoj, onda blago ovoj zemlji - rekao je Polančec i dodao kako je u Koprivnici danas najveći krimen biti prijatelj Damira Polančeca.

- Moji su prijatelji pod istragom, a ide se tako daleko da se istražuje tko je platio reflektore na igralištu u mom rodnom selu - ogorčen je bio Polančec.

Polančec dao ostavku, Kosor je prihvatila
Danas ujutro Polančec je o ostavci razgovarao s premijerkom Kosor koja je prihvatila njegovu ostavku, iako joj prema njegovim riječima nije bilo lako.

Linkovi:

Damir Polančec - od gospodarstvenika do političara

USKOK sumnjiči ministra: Polančec je mozak operacije Podravka

Za Polančecovu smjenu oporba će teško do željenih 77 glasova

Friščić: Da sam na Polančecovu mjestu, ponudio bih ostavku

Afera Podravka: Polančec spriječio smjene Šestaka, Romca i Pavlovića

Mesić: I HDZ i HSS treba izbaciti iz Podravke

Mesić: I HDZ i HSS treba izbaciti iz PodravkeUSKOK SUMNJIčI MINISTRA: POLANčEC JE MOZAK OPERACIJE PODRAVKA
Na pitanje što će raditi nakon odlaska iz Vlade, Polančec je rekao kako ide kući ženi i djeci koji su sve ove trenutke linča teško prolazili. - Javio sam ženi da dolazim ranije s posla, spakirat ću svoje stvari, sjesti u auto i idem doma na obiteljski ručak. Iduća tri mjeseca ja kuham i brinem se za djecu, poručio je Polančec.
Ocijeni:
  • Trenutno 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
-3
+ -
26.11.2009. u 13:41h stefica50 je napisao/la:
Oni koji blate ime naseg predsjdnika,bi trebali za to odgovarati i podstrijeti dokaze,njegovom zaslugom smo otvorili vrata svijetu i svijet nama,za neke njegove zasluge se i nezna,samo mu se za nesto sudi ,a on je odradio lavovski dio posla na ovom putu u EU,samo bi te njegove zasluge netko drugi htio sebi pripisati,njegovu mudrost,jos cemo traziti,a oni koji neznaju sto je politika,neka se sa njom ne bakcu,a g,Polancec nek nam kaze kako je zaradio 10 miliona na dionicama,odkle mu novac za sve i on je imao samo zastupnicku placu jedno vrijeme,on je castan,neka dokaze,,,
-2
+ -
18.11.2009. u 03:13h Fisherman je napisao/la:
Ma glupo je uopce bilo sto pisati o uvazenom nam predsjedniku jer je njegov um toliko malen da je apsurd govoriti o njegovim unutrasnjim karakteristikama
6
+ -
10.11.2009. u 22:47h tetaVala je napisao/la:
Samo pogledajte koju politiku vodi Mesić, ulagnjuje se svima, prvo petlja s Generalima, pa onda poziva srbsku majninu na povratak, a to je sve obavljeno davno prije u nekom političkom smislu, tako da on je samo jedna glup i pokavaren političar
-3
+ -
08.11.2009. u 09:33h splitskaljeta je napisao/la:
POLANČEC,MILAN BANDIĆ,ĐAPIĆ,SANADER za svoj novčanik SPREMNI.
2
+ -
05.11.2009. u 23:02h mata je napisao/la:
lopov si ti isti kao i mesic, dosta nam je vise taki

Aktualno

Biznis

Sportal

Kultura

Scena

Život

Regije

Prijava korisnika X


Zaboravili ste lozinku?
Facebook povezivanje X

Kako biste dovršili povezivanje svojeg Facebook profila s vecernji.hr portalom, molimo prijavite se sa svojim vecernji.hr korisničkim podacima ili kreirajte novi vecernji.hr profil.

Postojeći korisnik



Molimo da sigurnosti radi unesete korisničko ime i lozinku Vašeg večernji.hr korisničkog računa.

Novi korisnik

Zatvori

Pozdrav, korisniče Internet Explorera 6!

Kako biste još više nego do sada uživali pretražujući internetske stranice, povećali sigurnost svojega računala te tehnički i vizualno dobili najviše, molimo vas da besplatno nadogradite svoj internetski preglednik na noviju verziju ili da koristite neki od alternativnih preglednika.

Internet Explorer Mozilla Firefox Safari Google chrome Opera
Pošalji e-mail prijatelju X



Ispravi greške X



Pravila komentiranja X

Registracijom na portal Vecernji.hr i slanjem komentara na sadržaj portala korisnik prihvaća pravila komentiranja na portalu Vecernji.hr po kojima u komentarima nije dozvoljeno:

  1. psovanje, vrijeđanje, omalovažavanje
  2. govor mržnje, diskriminacija i izražavanje netolerancije
  3. pisanje velikim slovima
  4. chatanje, offtopic komentiranje
  5. pamanje ili reklamiranje stavljanjem linkova ili na bilo koji drugi način
  6. copy/paste cijelih tekstova s drugih portala, blogova i sl.
  7. repostanje uvredljivih komentara ili bilo kakvih drugih komentara koji nisu dozvoljeni na portalu
  8. korištenje prostačkog ili uvredljivog nicka te nicka u kojem je sadržano ime i prezime neke poznate osobe
  9. prozivanje administratora ili polemiziranje s administratorom na bilo koji način (prijave neprimjerenih komentara možete poslati na mail moderator@vecernji.net)

Svako kršenje pravila rezultirat će brisanjem komentara i/ili baniranjem korisnika na određeno vrijeme, a izrazito teško ili učestalo kršenje pravila brisanjem korisnika iz arhive čime će se automatski izbrisati svi njegovi prethodni komentari.

Opće uvjete korištenja u cijelosti možete pročitati na adresi:
www.vecernji.hr/page/uvjeti_koristenja