Goffin pobijedio Bornu Ćorića sa 2:1 i plasirao se u finale

Borna Ćorić
25.10.2014.
u 16:51

Nakon senzacionalne pobjede protiv Nadala, Borna Ćorić nije se uspio plasirati u finale turnira u Baselu. Bolji od njega bio je belgijski tenisač David Goffin koji je slavio sa 6:4, 3:6, 6:3.

28. igrač svijeta i sedmi nositelj ovog turnira bio je nepremostiva prepreka za našeg mladog igrača koji mu je pružio iznimno dobar otpor.

U prvom setu oba su igrača držala svoj servis do 3:3, a onda je Goffin napravio break i prednost održavao do kraja. U drugi set Borna je ušao fantastično, popravio je svoju igru i poveo 3:0, a Belgijac to nije uspio stići do kraja seta. U odlučujućoj dionici Goffin je bio mirniji i kod vodstva 2:1 napravio ključnu prednost. Treba napomenuti da mu je pritom pomogao i sam Ćorić koji je naivno izgubio svoj servis. Naime, imao je Borna vodstvo 40:15, ali je nakon toga napravio seriju pogrešaka, između ostalog i dvije dvostruke pogreške, i izgubio.

Susret je trajao dva sata i sedam minuta, oba igrača imala su po deset as servisa, a prilično izjednačeni su bili i u neprisiljenim pogreškama. Goffin ih je napravio 40, a Borna tek dvije više.

Na Ćoriću se vidio umor iz ranijih mečeva, dok je Goffin izgledao svježije i odmornije pa je u ključnim trenucima odigrao bez pogreške. No, hrvatski predstavnik ne smije biti previše razočaran, odigrao je sjajan turnir, najbolji u karijeri i ovo mu mora biti poticaj za dalje. Pred njim su padali 'veliki dečki' poput Gulbisa i Nadala, a od sljedećeg tjedna bit će u TOP 100. A tek mu je 17 godina...

Rezultat:

Borna Ćorić - David Goffin 4:6, 6:3, 3:6

Tijek susreta:

3.set

3:6 - Borio se Ćorić do posljednjeg trenutka, ali nije uspio. Goffin je za nijansu bio bolji i zasluženo se plasirao u finale turnira u Baselu!

3:5 - Ćorić je smanjio rezultat, a sada će Goffin servirati za meč

2:5 - Borna nije imao velikih problema na svom servisu, a Goffin ih je imao još i manje - nije Ćoriću dopustio niti jedan poen i ima vodstvo 5:2

1:4 - Imao je Borna priliku za break, ali nije ju uspio iskoristiti i belgijski tenisač ima veliku prednost

1:3 - Goffin je dobio svoj servis, a onda napravio i break. Borna je jako naivno izgubio gem na svoj servis, imao je 40:15 i činilo se kako će mirno izjednačiti, ali onda je počeo griješiti, napravio dvije dvostruke pogreške i Belgijac ima 3:1

1:1 - Počeo je treći set, obra igrača zadržala su svoje servise. Ćorić se nešto više mučio, ali uspio je izjednačiti na 1:1

2. set

6:3 - Prvo je Goffin smanjio rezultat, a nakon toga je Ćorić mirno, sigurno osvojio gem i drugi set je gotov. U završnom gemu nije izgubio niti jedan potez, a u cijelom setu prikazao je odličnu igru. Nadamo se da će tako i nastaviti

5:2 - Borna nastavlja s odličnom igrom u drugom setu, ima vodstvo 5:2 i na korak je do izjednačenja u setovima

4:1 - Oba tenisača dobila su svoj servis pa je rezultat 4:1 za Bornu Ćorića

3:0 - Ćorić je dobro reagirao početkom drugog seta i napravio break prednosti, a zatim i lako dobio svoj servis za veliku prednost

1:0 - Velika borba vodila se u prvom gemu drugog seta, Goffin je imao nekoliko break prilika, ali Borna se uspio izvući i vodi 1:0

1. set:

4:6 - Oba tenisača dobila su svoje servise, a to znači da je gotov i prvi set. Belgijac je zasad nešto bolji, pri rezultatu 3:3 uspio je napraviti break i zasluženo je dobio prvi set. Nadamo se da će mu u nastavku susreta Borna uzvratiti

3:5 - Još jedan zanimljiv gem, Borna se borio i imao čak i break priliku, ali Belgijac je bio miran i došao do svog petog gema u setu.

3:4 - Nažalost, Borna nije uspio zadržati svoj servis i Goffin je prvi napravio značajnu prednost. Vodi 4:3 i ima servis

3:3 - Borna je na svom servisu izvukao 15:30, dok je Belgijac i dalje siguran na svom pa je i dalje rezultat izjednačen

2:2 - I dalje su igrači mirni na svom servisu i nemaju problema. Borna je na Goffinov servis osvojio dva poena, ali više od toga nije mogao

1:1 - Oba igrača bez velikih su poteškoća osvopjila svoj servis i rezultat je izjednačen

0:0 - Upravo je počeo polufinalni susret između Borne Ćorića i Davida Goffina

>>Ćorić ušao u TOP 100 i napravio nešto što je uspio samo Kyrgios!