Srna: Utakmica je bila jako teška, ali Nikica je pokazao koliko vrijedi

Saša Zinaja
07.09.2012.
u 19:50

- Makedonci su jedna dobra momčad. Pandev je stvarno igračina, dobro smo ga čuvali, ali moramo još popraviti igru

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Makedoniju 1:0 u prvom kolu kvalifikacija za SP. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nikica Jelavić u 69. minuti. Kao što se i očekivalo, vatreni su uz puno muke stigli do tri važna boda uoči nastavka kvalifikacija. Makedonci su se bili tvrdi i čvrsti, a imali su i odličnih prilika. Posebno se treba istaknuti gredu Pandeva i udarac Šikova glavom kojeg je s gol-linije. Ipak, pobjedi se ne treba gledati u zube, Hrvatska možda nije igrala sjajno, ali je uspješno krenula na put prema Brazilu.

- Bilo je jako teško, Makedonci su bili odlični, blokirali su nam sve što smo pokušavali preko bokova. Uvjeren sam da će mnogima uzeti bodove. Srećom, imamo jaku klupu i Nikica je pokazao koliko je važan. Luka je danas bio odličan, ali se vidi da mu nedostaje snage. Bitno je da smo startali pobjedom, jer star je uvijek težak - rekao je kapetan Dario Srna za HRT.

Josip Šimunić:

- Bilo je dobrih stvari, nešto je bilo loše, ali bitno je da smo pobijedili. Makedonci su jedna dobra momčad. Pandev je stvarno igračina, dobro smo ga čuvali, ali moramo još popraviti igru. Imamo tri boda i sada moramo razmišljati o Belgiji - rekao je Šimunić.

Hrvatska već u utorak igra novu utakmicu, gostujemo u Belgiji.

>>>Štimac: Rakitić je bio indisponiran, nisam htio mijenjati u 30. minuti

>>>Policija ponovno morala reagirati na sjevernoj tribini

Tijek utakmice:

HRVATSKA: Pletikosa - Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić - Perišić, Vukojević, Modrić, Rakitić - Eduardo, Mandžukić

MAKEDONIJA: Bogatinov - Georgievski, Noveski, Šikov, Popov - Ibraimi, Demiri, Gligorov, Tričkovski - Pandev - Ristić

Sudac: Alon Yefet (Izrael)

90' Gotovo je, Hrvatska je pobijedila pogotkom Nikice Jelavića!!!

88' Kranjčar je pokušao iz daljine, ali je Bogatinov, uz male poteškoće, uhvatio loptu

87' Lijepo smo probili desnu stranu, ali Srnin centaršut lako hvata makedonski vratar

79' Ćorluka se ponovno ozlijedio, izašao je iz igre, a ušao je Domagoj Vida

74' U igru ulazi Georgijev, a izašao je Tričkovski.

69' GOOOOOL! Fantastična akcija Hrvatske. Modrić je prekrasnom loptom izbacio cijelu makedonsku obranu, Mandžukić je glavom vratio u sredinu, a Jelavić  zabio za vodstvo Hrvatske!!!!

63' Iz igre je izašao Eduardo, a ušao je Nikica Jelavić

53' Lijepo su kombinirali Kranjčar, Eduardo i Perišić i izborili novi udarac iz kuta, ali makedonska obrana to lako izbacuje. Ponovno smo pritisnuli Makedonce

51' Hrvatska je u nekoliko minuta izvela tri kornera, ali ništa ozbiljnije nije se dogodilo

46' Počelo je drugo poluvrijeme, u igru je ušao Niko Kranjčar, a izašao Ivan Rakitić

- Nisu nas Makedonci ničim iznenadili, znali smo da su tvrdi i čvrsti. Moramo ubrzati igru u drugom dijelu, to je kluč - rekao je odmah po završetku prvog dijela član Štimčeva stožera Kruno Jurčić.

45' Pokušao je Eduardo s 20-ak metara plasiranim udarcem iznenaditi Bogatinova,  ali je pucao pokraj gola. Sudac je označio kraj prvog poluvremena. Makedonija ima bolju statistiku od Hrvatske, a  bili su i opasniji.

41' Fenomenalan udarac Pandeva s više od 20 metara pošteno je uzdrmao gredu. Makedonija sve češće prijeti

34' Odlično je Modrić ispremiješao obranu Makedonije na lijevoj strani i izborio korner. Rakitić je ubacio, a Mandžukić puca pokraj gola

32' Velika prilika za Makedoniju, Tričkovski je ubacio iz kornera, pucao je Šikov, a Darijo Srna spasio je loptu na samoj gol-liniji

30' Modriće je ušao u kazneni prostor, tukao iskosa, ali pokraj gola

21' Pandev je odlično primio loptu u našem kaznenom prostoru, malo iskosa, i izašao sam na Pletikusu koji ga je srušio, ali sudac nije pokazao na bijelu točku. Ostajemo dojma da se mogao suditi kazneni udarac

20' Prvi udarac iz kuta za Makedoniju, ali ubačaj nije donio ništa ozbiljnog pred našim vratima

17' Perišić odlično funkcionira na lijevoj strani, još je jednom probio bok i ubacio, ali je vratar Makedonije uspio boksati loptu

10' Tričkovski je pokušao iz daljine, ali je njegov udarac završio visoko iznad gola

5' Makedonci prvi puta ozbiljnije dolaze na našu polovicu, ali Pandev nije dobro zahvatio ubačaj Tričkovskog

1' Odmah velika prilika za Hrvatsku. Perišić je nabacio, Eduardo je pucao glavom, ali je pogodsio vratnicu!!!

1' Počela je utakmica na Maksimiru!