Veliko hrvatsko slavlje u Novom Sadu: Preko Francuza do finala

1/5
17.08.2018.
u 19:55

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Roko Prkačin s 21 poenom, Matej Bošnjak ubacio je 16, Boris Tišma 14, a Ivan Perasović 13.

Hrvatska U-16 reprezentacija na Eurobasketu u Novom Sadu igrat će u finalu. Njega su izborili pobjedom protiv Francuza 65:58.

Početak je donio izjednačenu utakmicu s obje strane, a serijom 4:0 na kraju prve četvrtine Hrvatska je nakon prvih deset minuta imala 16:12.

Francuzi na početku druge četvrtine okreću prednost na svoju stranu te odlaze na 26:23. Tada je uslijedila serija Hrvatske od 9:0 za novu prednost. Tih plus šest održavali smo do kraja druge četvrtfine nakon koje smo vodili 37:31.

Nevjerojatan je početak bio treće četvrtfine gdje su u pet minuta igre obje momčadi imale po jedan ubačaj. Nakon toga razigrali su naši, te u 27. minuti otišli do velikih plus 13 (46:33).

Francuzi su se u igru vratili na početku posljednje četvrtine serijom 11:3 kada su stisli na minus tri (57:54). Ključna se na kraju pokazala trica Borisa Tišmu minutu i 29 sekundi prije kraja za 62:55. Do kraja smo tu prednost uspjeli sačuvati te izborili finale u subotu gdje ih čeka Španjolska koja je sa 67:57 bila bolja od Turske.