Objavljeno vijesti danas: 4
25.10.2018. u 20:47
Dinamo je svladao Spartak (2:1) i nakon tri kola ima svih devet bodova. Poredak: Dinamo 9, Fenerbahče 4, Spartak 3, Anderlecht 1.

U susretu 3. kola D skupine Europske lige Dinamo je u Trnavi pobijedio Spartak s 2:1 upisavši i treću pobjedu nakon koje se sasvim približio plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg modri čekaju već 48 godina.

Spartak je poveo u 32. minuti golom Alija Ghorbanija, izjednačio je Mario Gavranović u 64. minuti, a u 78. minuti pobjedu Dinamu donio je Mislav Oršić.

Spartak - Dinamo
1/13

Ovom pobjedom Dinamo je načinio veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg modri čekaju već 48 godina. Posljednji put Dinamo je dočekao euro-proljeće 1970. godine kada je u četvrtfinalu Kupa pobjednika kupova igrao protiv Schalkea. Njemački sastav je u prvom susretu na stadionu Maksimir slavio sa 3:1, a potom u Gelsenkirchenu sa 1:0 i otad Dinamo čeka proljeće.

Utakmica u Trnavi je igrana pred praznim tribinama stadiona Antona Malatinskoga jer je slovački klub kažnjen zbog rasističkog skandiranja svojih navijača u prvom kolu kada su nogometaši Spartaka pobijedili na svom terenu belgijski Anderlecht.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Fenerbahče su u Bruxellesu odigrali 2:2. Domaćin je vodio 2:0, no Turci su uspjeli izjednačiti.

Anderlecht je poveo u 35. minuti golom Zakarija Bakkalija. Bio je to prvi pogodak belgijskog sastava nakon 215 minuta igre u Europskoj ligi. Isti je igrač u 50. minuti povećao prednost domaćina, no tri minute kasnije Michael Frey je vratio Fener u život, a već u 57. minuti je bilo 2:2 nakon što je Hasan Ali Kaldirim svladao Thomasa Didillona.

U idućem kolu 8. studenog sastaju se isti suparnici, samo će zamijeniti domaćinstva. Dinamo i Spartak će igrati na stadionu Maksimir, a modrima je zbog kazne zatvorena sjeverna tribina.

DINAMO JE BLIZU!

Anderlecht i Fenerbahče odigrali su 2:2 pa je Dinamo u odličnoj situaciji. Evo tablice.

Kraj
KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Dinamo je svladao Spartak s 2:1 i ima devet bodova nakon tri kola.

90'

Opet vratar Spartaka spašava Dinamo.

Zamjena
88' (Zamjena)

Treća izmjena kod Dinama - Gavranović, najbolji igrač Dinama večeras napušta igru, a na terenu je Petković.

Zamjena
86' (Zamjena)

Promjena kod Dinama - Šunjić umjesto Olma.

78'

Trenutni poredak skupine: Dinamo 9, Fenerbahče 4, Spartak Trnava 3, Anderlecht 1.

Gol
77' (Gol)

Gol za Dinamo! Konačno je uspio zabiti Oršić! Gavranović je sve napravio i dao za Oršića čiji je prvi udarac zaustavio vratar Spartaka, ali drugi nije mogao.

Zamjena
73' (Zamjena)

Nenad Bjelica napravio je prvu zamjenu - Kadzior umjesto Hajrovića.

Žuti karton
71' (Žuti karton )

Ademi je požutio.

Zamjena
70' (Zamjena)

Malecki je ušao umjesto Jirke.

70'

Evo kako izgleda tablica s ova dva trenutna remija.

Gol
66' (Gol)

Gol za Dinamo! Gavranović je strijelac, odlično se snašao u gužvi ispred vrata Spartaka.

62'

Ademi je sada zamalo zabio, ostao je na drugoj vratnici, ali je bio malo prespor za tu loptu.

IZJEDNAČENJE

Fenerbahče je u samo četiri minute izjednačio na 2:2 protiv Anderlechta.

58'

Prilika za Spartak! Lopta je nakon kontre došla do Jirke koji tuče iskosa s lijeve strane, ali je Livaković to odlično obranio.

52'

Prilika za Dinamo! Oršić je bio u odličnoj situaciji tukao je na prazna vrata. No, stvorio se Oravec i izbio loptu s gol-crte.

ANDERLECHT 2:0

Anderlecht u drugoj utakmici skupine vodi 2:0 protiv Fenerbahčea.

50'

Opet loša reakcija Dinamove obrane. Prvo je tukao Grendel, a onda je Čanturišvili bio u dobroj poziciji nakon što je Stojanović neobjašnjivo izgubio loptu. Srećom, nisu bili precizni.

46'

Počeo je nastavak, nema promjena ni na jednoj strani.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Kraj prvog poluvremena!

45'

Nova prilika za Dinamo! Rrahmani je tukao u dobroj situaciji iz voleja, ali je otišo visoko preko gola.

36'

Oršić je pokušao nakon lijepog proigravanja Olma, no lopta je otišla visoko preko gola.

ANDERLECHT VODI

Anderlecht od 35. minute vodi 1:0 protiv Fenerbahčea. Evo trenutnog poretka.

34'

Gol za Spartak! Kakav šok za Dinamo, domaćini vode 1:0. Rrahmani je loše reagirao, pokušao je očistiti jednu loptu, no samu ju je spustio za Ghorbanija koji je s par metara zabio za 1:0.

30'

Prošlo je prvih pola sata utakmice, Dinamo je bolji. Spartak još nije uputio udarac prema golu.

19'

Prilika za Dinamo! Olmo je odlično proigrao Oršića koji je krenuo sam na vratara. No, spetljao se i obrana domaćina ga je stigla blokirati.

17'

Dinamu je poništen gol! Hajrović je ubacio iz slobodnjaka, a Gavranović u padu ugurao loptu u mrežu. No, gol je poništen zbog zaleđa. Opravdano.

10'

Prošlo je prvih 10 minuta utakmica, još nismo vidjeli ozbiljniju priliku.

1'

Počela je utakmica!

SUDAC

Pravdu će dijeliti danska sudačka postava, a glavni sudac je Jakob Kehlet.

PRAZAN STADION

Utakmica će se igrati na praznom stadionu pa će Dinamo imati lakši posao. Uefa je kaznila Spartak zbog ponovljenog rasističkog ispada njihovih navijača.

Dinamovci se zagrijavaju.

-

Te 1969. godine Dinamo je do proljeća morao izbaciti samo dva suparnika. Tada su mu na putu, a riječ je bila o Kupu pobjednika kupova, stajali Slovan iz Bratislave (eto, slovačka momčad kao i ova s kojom danas plavi igraju), te Olympique iz Marseillea.

ČEKAJU 48 GODINA

Puno je godina prošlo otkako je Dinamo zadnji put igrao na proljeće u Europi. Sada se to već protegnulo na 48 godina, iako je taj zadnji prolazak koji je ostvaren u studenome 1969. bio daleko lakše ostvariv nego li je to danas ili posljednjih godina.

SASTAVI

Evo kako će to taktički izgledati.

DINAMO

Stigli su i sastavi. Za Dinamo će igrati: Livaković - Stojanović, Lešković, Perić, Rrahmani - Gojak, Ademi (c), Olmo - Hajrović, Gavranović, Oršić.

SKUPINA

Evo poretka u skupini.

Modra je momčad u sjajnoj situaciji jer je nakon dva kola jedina upisala dva boda. Spartak i Fenerbahče imaju po tri, a Anderlecht je bez boda. Stoga bi Dinamo današnjom pobjedom napravio veliki korak prema toliko iščekivanom europskom proljeću.