Split (1)
Ivo Čagalj/Pixsell
21.09.2011.
u 19:51

Crveni su se pobjedom protiv Segeste (5:0) plasirali u osminu finala Kupa Hrvatske.

Elegantno, bez bilo kakvih teškoća, Split je u šesnaestini finala Kupa Hrvatske s 5:0 (2:0) svladao trećeligaša Segestu. Ako je i bilo nekih nada za Siščane srušio ih je Damir Rašić u 16. minuti.

Iz slobodnog udarca pogodio je gornji lijevi kut, iznenadio slabo postavljenog Radoševića. Na 2:0 poviosio je Baraban u 26. minuti, nakon milimetarski točne asistencije Ćapina. Inače, trener Splita Tonči Bašić na travnjak je poslao gotovo cijelu drugu momčad, od prvotimaca igrali su tek Marčić, Šimić, Budiša i Baraban.

No, Segesta ipak nije neki ozbiljan takmac, uspjela je složiti tek jednu ozbiljniju prigodu, ali Dumbović nije bio precizan. Prvo poluvrijeme, u društvu Ivice Križanca, odgledao je novi igrač Splita Mirko Hrgović.

- Zadovoljan sam, dobili smo kvalitetno pojačanje - kratko nam je u poluvremenu kazao Splitov predsjednik Slaven Žužul.

Na 3:0 povisio je Marko Tešija u 70. minuti kada je sigurno realizirao jedanaesterac nakon što je srušen Ante Ćapin. A minutu kasnije odlično je u šesnaestercu gostiju, poslije ubačaja Ćapina, skočio Bojan Golubović i povisio na 4:0. Konačnih 5:0 djelo je Rašića u 90. minuti, opet je pogodio iz slobodnog udarca, ovaj put skroz iskosa. Bio je to krasan pogodak Damira Rašića.

Split – Segesta 5:0

SPLIT – Stadion u Parku mladeži. Gledatelja 500. Sudac Lukša Klaić (Konavle).

Strijelci: 1:0 Rašić (16), 2:0 Baraban (26), 3:0 Tešija (70, 11 metara), 4:0 Golubović (71), 5:0 Rašić (90).

Split: Zagorac – Marčić (od 46. Radnić), Galović, Vidić, Budiša – Šimić (od 59. Lojić), Tešija – Baraban, Žužul (od 68. Golubović), Rašić – Ćapin. Trener Tonči Bašić.

Segesta: Radošević – Martinaj, Bezić, Marić, Eberl – Lovrić, Balen (od 46. Križe), Milinković, Zenuni – Bobinac (od 46. Lovreković), Dumbović (od 63. Tome). Trener Dario Kovačević.