Već u petak u Zagreb bi trebao sletjeti Jerel Blassingame, 31-godišnji organizator igre visok 175 cm, ali neobično hitar. Blassingame je prvu polovicu ove sezone proveo u poljskom Asseco Prokomu za koji je u Euroligi knjižio 11,2 koša i 5,1 asistenciju za prosječnih 28 minuta, a u poljskom prvenstvu 14,5 koševa i 5,4 asistencije.
U suradnji s agencijom Arete Sports, posao je zgotovila agencija Pepi Sport bivšeg košarkaša Zrinjevca i Cedevite Petra Dujmovića.
– Brzonogi razigravač našoj je momčadi nasušno potreban. Blassingamea želimo imati u momčadi što prije kako bi s nama u subotu putovao u Široki – kazat će trener Danijel Lutz.
Američki centar Justin Hamilton nije se u srijedu i četvrtak pojavio na treninzima kako su u klubu očekivali već je u četvrtak otputovao u Rigu gdje u VEF Rigi želi nastaviti sezonu.
Kako Cibona osporava njegov zahtjev, HKS mu nije izdao izlazno pismo pa će svoj pravorijek izreći Fiba. Cibona Hamiltonu ne duguje puno, ali dovoljno za formalno-pravni raskid ugovora.
Sramota je kako se svaki dolazak u Cibonu najavljuje kao pojačanje, a igrači koji dolaze su ili van forme ili ih nitko ne želi. Bolje da igraju s djecom iz vlastite škole košarke nego da skupo plačaju žnj kvalitetu. Ako nemaš para igraj s klincima za 3-4 godine imat ćeš ekipu, onda ćemo možda opet imati za koga navijati.