Objavljeno vijesti danas: 175
VATERPOLO

Jadran razbio Crvenu Zvezdu, Jug poražen nakon peteraca od Novog Beograda

Split: Peta utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske, Jadran Split - Jug AO
Milan Sabic/PIXSELL
11.04.2024.
u 22:34

U uzbudljivom i rezultatski neizvjesnom dvoboju Jug Adriatic osiguranja i Novog Beograda, momčad Vjekoslava Kobešćaka je veći dio utakmice provela u vodstvu, ali ono ni u jednom trenutku nije bilo veće od dva gola. Na kraju su se Dubrovčani morali spašavati i jedva su izborili neodlučen rezultat nakon 32 minute igre.

Vaterpolisti splitskog Jadrana svladali su beogradsku Crvenu zvezdu sa 14-7, a dubrovački Jug Adriatic osiguranje je poražen od Novog Beograda sa 16-14 u dvoboju koji je odlučen raspucavanjem s pet metara, jer je nakon četiri četvrtine rezultat bio 11-11. Jadranaše je do uvjerljive pobjede na poljudskom bazenu predvodio Jerko Marinić Kragić sa četiri pogotka, dok je dva postigao Konstantin Harkov. Od splitskih vaterpolista se u strijelce nisu upisali samo Matias Biljaka i Duje Pejković. Za Crvenu zvezdu su po dva pogotka postigli Dušan Marković i Gavril Subotić.

VEZANI ČLANCI:

U raspucavanju je prvi Jugov izvođač Toni Mozara poslao loptu preko grede, dok su svi igrači Novog Beograda bili precizni i tako svojoj momčadi donijeli dva boda. Žuvela je s tri gola bio najbolji strijelac Juga. Na ljestvici je vodeći splitski Jadran sa 17 bodova iz sedam nastupa. Novi Beograd ima 14 bodova iz šest utakmica, a Jug je treći sa 12 bodova iz sedam dvoboja.

U petak će u Splitu biti odigrani dvoboji Jug Adriatic osiguranje - Crvena zvezda (19 sati) i Jadran Herceg Novi - Novi Beograd (20.45 sati). Odluka o pobjedniku regionalne lige u ovoj sezoni past će u subotu, u dvoboju splitskog Jadrana i Novog Beograda (19.45).