Ivanišević: Bravo, Igore, sad pokaži tko je gazda u Splitu

1/25
01.10.2013.
u 16:35

Susret Kustošije i Hajduka u kupu pratilo je više od dvije tisuće gledatelja

Bio je to praznik nogometa u zapadnom dijelu Zagreba. Kvart koji je nekada bio poznat po glasovitom kinu "Kustošija" danas se ponosi svojim nogometašima, španerima koji su minutu prije kraja utakmice zavezali u čvor Hajdukovu obranu i u heroja promovirali Željka Ljuboju, jedinog strijelca u 1:5 porazu od Hajduka u šesnaestini finala Kupa.

Lopta od noge do noge, Ljuboja sam pred Stipicom i hladnokrvna realizacija. Dvije tisuće ljudi na nogama, ovacije, poslije utakmice svi novinari u lovu na heroja ulice Ljuboju, a sramežljivi centarfor igra igru skrivača. Ulovljen tek kad je predsjednik Vladimir Babić naredio da mora pred kamere...

– Nadali smo se da ćemo bar prvo poluvrijeme izdržati da ne primimo gol. Na žalost, nakon drugoga gola raspali smo se. Umorni smo jako, Hajduk je nešto sasvim drugo u odnosu na suparnike s kojima mi igramo. Ma to je ogromna, ogromna razlika – kaže Ljuboja.

Najdraži gol karijere?

– Je, naravno, dinamovac sam – smije se dečko kojega su svi tapšali po leđima.

A u "svečanoj loži" NK Kustošije, Šimićevu kafiću pokraj igrališta, ugledno društvo: gazda Dario, član uprave Kustošije, Zorislav Srebrić, čak i wimbledonski pobjednik Goran Ivanišević.

– Mali mi trenira u Kustošiji, bio je u pratnji Hajdukovih igrača uoči početka utakmice – kaže Zec.

– Za koga sam navijao? A zna se za koga sam, Hajduk je moj klub. Teško je igrati ovakve utakmice, u Kupu se zna svašta dogoditi. Bili su ozbiljni, svaka čast Tudoru i momcima, sjajno im ide ove sezone. Nije se već dugo dogodilo da Dinamo nije odmaknuo, bijeli su ih pobijedili, ostali neporaženi na Kantridi, a sad treba pokazati tko
je gazda u gradu. Ova momčad Hajduka ima svijetlu budućnost – dodao je Ivanišević.

Dario Šimić hvalio je ambijent...

– Nisu loši ovi moji, ha? Sjajno radi trener Babić, dobro su utrenirani, mogu dosta trčati, a dečki znaju igrati. Za njih je ovo poseban doživljaj – kaže Dario, čija sva trojica sinova treniraju u ovome klubu.

Hajduk je, dojam je, utakmicu odigrao u drugoj brzini, točno koliko mu je trebalo za pobjedu. Nimalo impresivna igra, a rezultat sjajan. Bijelima se otvorilo u završnici prvoga poluvremena, kada su dva sjajna centaršuta Bukve promovirali u strijelce Jonjića i Kouassija.

I to je bilo dovoljno. Tudor je uspio odmoriti glavninu snaga (Maloču, Pašalića, Maglicu nije ni skidao), u drugom dijelu zamijenio je Koassija i Bukvu, čuvajući ih za gradski derbi.

– Ozbiljno smo ušli u utakmicu – kaže Tudor.

– Bila je ovo odlična priprema za Split, a domaćinu svaka čast. Sviđa mi se kako igraju, baš njeguju lijep nogomet.

Tudor je tako nastavio seriju pobjeda nad zagrebačkim klubovima. Prije Kustošije pali su Lokomotiva, Dragovoljac i Dinamo.

Tijek utakmice:

Kustošija - Hajduk 1:5

Kraj! Hajduk je pobijedio 5:1.

90. minuta - Gol za Hajduk! Za 5:1 za bijele zabio je Maloku i to mu je prvijenac u dresu Hajduka. Usput, skinuo je dres i zaradio žuti karton.

90. minuta - Gol za Kustošiju! Smanjili su domaćini na 1:4 preko Ljuboje.

80. minuta - Četvrti gol za Hajduk! Andrijašević je pogodio s 12 metara u suprotnu malu mrežu, dodao mu je Milić.

72. minuta - Milovića je zamijenio Nižić, a traku dobio Andrijašević.

56. minuta - Gol za Hajduk! Strijelac je Tomislav Kiš kojemu je dodao Franko Andrijašević! 3:0

46. minuta - Počelo je drugo poluvrijeme. Igrat će Maloku umjesto Kouassija.

45. minuta - Kraj prvog dijela.

40. minuta - Gol za Hajduk! Ponovo je Bukva ubacio, a glavom je ovaj put pogodio Kouassi.

38. minuta - Gol za Hajduk! Bukva je ubacio, a Matej Jonjić glavom pogodio.

23. minuta - Bukva je iz slobodnjaka pogodio prečku.

10. minuta - Mikanović je bio u odličnoj prigodi, ali je promašio vrata.

2. minuta - Andrijašević je pucao pored vrata.

1. minuta - Počela je utakmica u Kustošiji.

Početni sastavi:

Kustošija: Vladić, Trbuljak, Slijepčević, Pilipović, Mišković, Prgomet, Katana, Stojanović, Horvat, Ljuboja, Dominović