Objavljeno vijesti danas: 0
KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatska upisala važnu pobjedu u borbi za Eurobasket. Sesarovi izabranici lako protiv Cipra

Rijeka: Kvalifikacije za eurobasket 2025, Hrvatska - Cipar
1/37
26.02.2024.
u 22:15

U susretu 2. kola skupine E kvalifikacija za EuroBasket 2025. godine, hrvatska košarkaška reprezentacija je u Rijeci pobijedila Cipar sa 92-63 (22-8, 26-16, 22-26, 22-13) upisavši prvu pobjedu u skupini. Nakon što su na startu kvalifikacija izgubili u Brestu od Francuske sa 61-73, hrvatski košarkaši su u susretu drugog kola u Rijeci porazili Cipar sa uvjerljivih 92-63.

Hrvatska je protiv Francuske upisala prvi poraz pod vodstom izbornika Josipa Sesara nakon 12 pobjeda, no protiv Cipra se vratila na pobjedničku stazu. Sesarovi odabranici su odlično ušli u susret, nakon tri i pol minute igre vodili su 12-0. Ubrzo je bilo 16-3, a na koncu prve četvrtine su naši košarkaši vodili sa 22-8.

1/37

U drugoj dionici prednost hrvatskih košarkaša je samo rasla. Dvije minute prije kraja poluvremena imali smo 27 razlike (46-19), a na poluvrijeme se otišlo sa +24 (48-24). U trećoj dionici uslijedilo je opuštanje hrvatskih košarkaša pa su Ciprani smanjili na 15 razlike (60-45). Međutim, u posljednjoj četvrtini Hrvatska se uozbiljila i vrlo brzo je +30 (84-54), imali smo i 31 koš razlike (92-61), a na koncu je završilo 92-63.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Roko Prkačin sa 24 koša i 10 skokova, te Mario Hezonja sa 22 koša i 10 skokova. Dario Drežnjak je dodao 11, a Ivan Vraneš 10 koševa. Na ciparskoj strani najefikasniji su bili Konstantinos Simitzis sa 17, te Darral Willis sa 16 koševa.

U drugom susretu večeri Francuska je u Tuzli pobijedila Bosnu i Hercegovinu sa 74-64 upisavši i drugu pobjedu u skupini. Kod Francuza najefikasniji su bili Guerschon Yabusele sa 16 i Vincent Poirier sa 13 koševa, dok su BiH predvodili Džanan Musa sa 15 koševa i Kenan Kamenjaš sa 14 koševa.

VEZANI ČLANCI:

Na ljestvici vode Francuzi s dvije pobjede, Hrvatska i BiH imaju po jednu pobjedu i poraz, dok je Cipar na nuli. Drugi krug kvalifikacija, u kojima će ponovno na rasporedu biti dvije utakmice, na rasporedu je 21. i 24. studenog, a tada će hrvatskim košarkašima dvaput suparnik biti reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Kvalifikacije će biti zaključene u veljači 2025., kad će Hrvatska biti domaćin Francuskoj i gostovati na Cipru. Dvije najbolje reprezentacije iz ove skupine plasirat će se na završni turnir uz reprezentaciju Cipra, koji je jedan od sudomaćina prvenstva.

VIDEO Jezivo svjedočanstvo beogradskog navijača: 'U Zagrebu smo htjeli prebiti Dražena, imali smo plan'