hrvatska rukometna reprezentacija
1/2
10.04.2016.
u 19:27

Izabranici Željka Babića odigrali su fantastično, za svaku pohvalu, a uopće se kod njih nije vidio umor, iako im je ovo bila treća utakmica u tri dana.

Hrvatska rukometna reprezentacija nastupat će na Olimpijskim igrama u Riju, koje se održavaju u kolovozu ove godine. U odlučujućoj kvalifikacijskoj utakmici pobijedili smo Norvešku 27:21 i osigurali drugo mjesto u skupini, iako možemo biti i prvi, ali pod uvjetom da Danska kiksa protiv Bahreina. No, to nije ni bitno.

Izabranici Željka Babića odigrali su fantastično, za svaku pohvalu, a uopće se kod njih nije vidio umor, iako im je ovo bila treća utakmica u tri dana. Od samog početka smo vodili, a prednost smo održavali do kraja. Bio je to furiozan start utakmice, poveli smo 5:0, a Stevanović je briljirao na golu i u tom razdoblju upisao pet obrana.

Norvežani su u tim trenucima bili šokirani, nisu znali što im se događa, a od toga se nisu oporavili sve do kraja. U prvih 13 minuta naši su primili samo dva pogotka, što je u rukometu prava rijetkost, a u prvom dijelu imali smo i devet pogodaka viška. Ipak, na odmor smo otišli s vodstvom 14:7.

- Svaka čast dečkima, igraju sjajno. Nadam se da ćemo i na kraju imati razloga za slavlje, rekao je Patrik Ćavar u prijenosu na Doma TV tijekom poluvremena.

A nastavak je donio nešto mirniji susret, gotovo cijelo drugo poluvrijeme igralo se gol za gol i na kraju smo došli do zasluženog slavlja. Svakako treba istaknuti Ivana Stevanovića koji je briljirao na golu, za 55 minuta na golu upisao je veličanstvenih 17 obrana, od čega je većina bila zicera. Zadnjih pet minuta na gol je stao Pešić, a i on je upisao dobre tri obrane.

Domagoj Duvnjak odigrao je odličan susret, bio je sjajan u obrani, a zabio je i šest golova.

>>Babić u euforiji: Pokazali smo što znači živjeti za svoju državu

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Tijek utakmice

Hrvatska - Norveška 27:21

60' Gotova je utakmica, Hrvatska je pobijedila 27:21 i plasirala se na Olimpijske igre.

59' Hrvatska je na gol uvela Pešića, a on je u tri minute upisao dvije obrane

57' Marino Marić zabio je za 27:20, pobjeda je sve bliže

54' Strijelci su se raspucali sada, igra se gol za gol, a mi vodimo 26:19 i imamo napad

51' Šebetić briljira u ovim trenucima, zabio je četiri gola i Hrvatska održava visoku prednost!

50' Po dva gola na svakoj, održavamo osam razlike

47' Dva gola zaredom Šebetića, ponovno imamo osam razlike (21:13)

45' Imali su Norvežani priliku doći na samo pet razlike, ali Stevanović je obranio zicer sa šest metara

43' Domagoj Duvnjak zabio je drugi gol zaredom za vodstvo 19:12, ali opet zabijaju i Norvežani koji imaju igrača više

41' Duvnjak zabija, a uzvraćaju Norvežani

40' Čupić je jedan sedmerac zabio, a drugi promašio, što su iskoristili Norvežani i vratili na šest razlike

38' Norvežani su barem u sedmercima bolji večeras, mi smo promašili, a oni su zabili i smanjili na šest razlike

36' Duvnjak je zabio gol, ali Norvežani su odmah uzvratili

34' Stevanooooooooović! Ovo je njegova 14 obrana, a igra se samo 33 minute

33' Stevanović je obranio dva udarca, a Horvat zabija za 15:8!

31' Počelo je drugo poluvrijeme, Duvnjak je odmah isključen, a Norveška je iz sedmera zabila

30' Dva gola zaredom zabili su Norvežani pa hrvatska na odmor odlazi s 14:7!

29' Kozina je vratio na devet razlike, vodimo 14:5

28' Norvežani su zabili iz sedmerca, ali Hrvatska i dalje ima visokih osam razlike

26' Ovo što Stevanović radi, to je čudo! Još jednom je obranio zicer

24' Hrvatska ima devet razlike!!! Buntić je raspoložen danas, zabio je svoj četvrti gol

23' I dalje igramo odlično, Štrlek je zabio za 12:4, a Stevanović upisuje desetu obranu danas!

19' Štrlek nije iskoristio sedmerac, ali Stevanović na drugoj strani upisuje novu obranu

18' Mamić je zabio za 10:3, a Stevanović je ponovno obranio

17' Napravili smo nekoliko vezanih pogrešaka u napadu, ali dobro je da su Norvežani zabili samo jedan gol u tom razdoblju

13' Norveška je zabila svoj drugi gol. Znači, u 13 minuta primili smo samo dva gola! Ali, odmah je uzvratio Štrlek i vodimo 9:2

12' Buntić je odličan na početku, vodimo protiv Norveške 8:1!

10' Stevanović već ima šest obrana, a Buntić je zabio za vodstvo Hrvatske 7:1

9' Norveška je nakon minute odmora napokon zabila, ali uzvratio je Duvnjak

7' Kakva igra Hrvatske! Čupić je zabio svoj treći gol i vodimo 5:0! Norvežani pozvali minutu odmora

4:0 - Još jedna obrana Stevanovića, a Čupić na drugoj strani zabija za 4:0

3:0 - Hrvatska odlično otvara, Mamić je zabio za 3:0

5' Kako brani Stevanović! Na početku utakmice skinuo je četiri zicera!

4' Stevanović je odlično otvorio utakmicu, ima već dvije obrane, a Buntić je zabio za 2:0!

1:0 - Ivan Čupić realizirao je sedmerac i imamo vodstvo na početku

1' Počela je utakmica, sretno našim rukometašima!

Iz sastava su ispali Igor Karačić i Stipe Mandalinić , a upali Luka Šebetić i Ivan Slišković .