Paragvaj nakon lutrije jedanaesteraca izbacio Brazil sa Cope

1/9
28.06.2015.
u 08:15

Paragvajce u polufinalu očekuje ogled s Argentinom.

Paragvaj je šokirao Brazil i izbacio ga s Copa Americe. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1:1, a onda je u lutriji jedanaesteraca (s ukupnih 5:4) poslao Selecao kući i izborio plasman među četiri najbolje momčadi na prvenstvu. Bilo je to još još jedno blijedo izdanje višestrukog svjetskog prvaka, Dungina momčad poprilično se obrukala u Concepcionu, piše Goal.

Paragvaj već nekoliko posljednjih godina bilježi loše rezultate, ali na ovoj Copi crveno-bijeli su jedno od ugodnijih iznenađenja. Ramon Diaz, iskusni argentinski trener, napravio je odličan posao jer je u izuzetno teškoj skupini sa Argentinom i Urugvajem Paragvaj uspio ostati neporažen i zauzeti drugu poziciju. Nitko nije očekivao da bi mogli nastaviti niz i protiv Brazila, a kako su igrali, definitivno su i zaslužili.

Već u 15. minuti zatresla se mreža, Robinho je primio sjajnu loptu na sredinu kaznenog prostora gdje je, neometan, lako zabio u donji lijevi kut. To mu je prvi gol na ovogodišnjoj  Copa Americi, ukupno 28. za reprezentaciju.

U 71. minuti, u jednoj od gužvi u šesnaestercu, Thiago Silva igrao je rukom, a glavni sudac to je jasno vidio i dosudio najstrožu kaznu. Minutu kasnije odgovornost je preuzeo najmlađi u redovima Paragvaja i bila je to dobra odluka, jer je Derlis Gonzalez rasparao gornji lijevi kut brazilskog gola. Paragvaj je sasvim zasluženo izjednačio jer do tog trenutka, izuzev gola Robinha, Brazil apsolutno ništa nije pokazao.

Do kraja više nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Brazil je promašio dva, a Paragvaj jedan što je značilo da crveno-bijeli idu u polufinale gdje ih očekuje ogled s Argentinom.

Izvještaj i statistiku utakmice pročitajte na portalu Goal.com.