Jelavić sjajnim lobom zavio u crno bivši klub, Southamptonu dvoboj s Arsenalom

Nikica Jelavić
01.01.2015.
u 18:00

West Bromwich Albion s novim trenerom Tonyjem Pulisom osvojio je bod kod West Hama (1:1).

Odlično je 2015. godinu počeo Nikica Jelavić. Bivši reprezentativac zabio je pogodak za Hull u 20. kolu i to protiv svog bivšeg kluba Evertona. Hull je pobijedio 2:0 i osvojio tri važna boda.

Jelavić je zabio za 2:0 u 43. minuti i to mu je bio šesti pogodak u prvenstvu. Strijelac vodećeg pogotka bio je El Mohamady u 33. minuti, a gosti su zbog isključenja Alcaraza od 86. minute igrali s igračem manje.

Hull je pobjedom 'skočio' na 15. mjesto (19 bodova) dok je Everton 13. sa 21 bodom.

Dodajmo i kako je Southampton u derbiju kola pobijedio Arsenal 2:0 pogocima Mane i Tadića.

Steven Gerrard postigao je prva dva pogotka za Liverpool iz jedanaesterca, no Leicester se na kraju spasio (2:2). Zanimljivo je da je kapetan Redsa od 1. siječnja 2015. slobodan igrač i u drugi klub može otići bez odštete. Dejan Lovren bio je na klupi za pričuve.

West Bromwich Albion s novim trenerom Tonyjem Pulisom osvojio je bod kod West Hama (1:1). Pulis je na mjestu menadžera WBA zamijenio Alana Irvinea koji je dobio otkaz zbog sedam poraza u posljednjih devet kola.

Rezultati 20. kola: Stoke - Manchester United 1:1, Aston Villa - Crystal Palace 0:0, Hull - Everton 2:0, Liverpool - Leicester 2:2, Manchester City - Sunderland 3:2, Newcastle - Burnley 3:3, QPR - Swansea 1:1, Southampton - Arsenal 2:0, West Ham - WBA 1:1.

Poredak: Chelsea 46 (utakmica manje), Manchester City 46, Manchester United 37, Southampton 36, Arsenal 33, West Ham 32...