Dinamo, Split, Square i Novo Vrijeme na korak do plasmana na Final Eight

Futsal Dinamo
1/3
15.01.2017.
u 14:10

Futsal Dinamo svladao je Kijevo iz Knina, najbolju momčad Druge lige Jug, u Kutiji šibica sa 6:3.

U petak i subotu odigrano je sedam od osam utakmica prvog kruga osmine finala Hrvatskog malonogometnog kupa, a veliki korak k plasmanu na Final Eight ostvarilo je četiri  momčadi...

Futsal Dinamo svladao je Kijevo iz Knina, najbolju momčad Druge lige Jug, u Kutiji šibica sa 6:3. Dinamo je bio bolja momčad i zasluženo je slavio, no, gosti su odigrali jako dobru partiju, orijentiravši se prvenstveno na kontre i malo je falilo da s povoljnijim rezultatom otiđu na uzvrat u Knin koji se igra sljedećeg vikenda.

Dinamo je bolje ušao u utakmicu i poveo u 4. minuti preko Hrvoja Penave. Međutim, Kijevo uzvraća uistoj minuti preko kapetana Ante Palavre. Uslijedila je opsada gola gostiju, Dinamo je pogodio čak četiri stative, a u 19. Plavi dolaze do novog vodstva drugim pogotkom Penave.

Futsal Dinamo nastavio je s dobrom igrom i u nastavku utakmice te je pogocima Davora Kanjuha i Kristijana Čekola stigao do velike prednosti od tri razlike. Kijevo se ipak nije predalo i do 34. smanjuju na 3:4 pogocima Renata Djaka-Božića i Petra Kneževića.

Ipak, solidnu prednost od tri razlike pred uzvrat Dinamu su donijeli Matej Horvat i Čekol u posljednje četiri minute dvoboja.

- Očekivao sam tešku utakmicu, ipak je ovo bilo otvaranje polusezone, no na kraju sam zadovoljan. S pravim treninzima samo ćemo dodatno napredovati - rekao je nakon utakmice dvostruki strijelac Penava.

U preostalim utakmicama, Vrgorac je u jedinom prvoligaškom dvoboju s minimalnih 1:0 slavio na gostovanju kod Osijeka pogotkom minutu prije kraja. Split Tommy je, bez svoja dva pojačanja Rafinhe i Roberta Grbića očekivano slavio sa 7:1 kod niželigaša Hrvatskog dragovoljca, a Square i Novo Vrijeme upisali su uvjerljive pobjede kod Vinkovaca, odnosno Murtera.

Dvoboj dva drugoligaša Mejaša i porto Tolera završio je podjelom bodova (3:3), kao i susret drugoligaša Petrinjčice i prvoligaške Uspinjače. Posljednju utakmicu prvog kruga osmine finala sutra će odigrati Našice i Nacional.

Osmina finala Hrvatskog malonogometnog kupa, prvi krug:

Futsal Dinamo – Kijevo Knin 6:3 (Penava 4', 19', Kanjuh 25', Čekol 26', 38', Horvat 36'/ Palavra 4', Djak-Božić 27', Knežević 34')

Osijek Kelme – Vrgorac 0:1 (Zloić 39')

Hrvatski dragovoljac – Hajduk 1:7 (Čulić 29'/ Ćorluka 16', 32', Grcić 21', Pavić 26', Rodriguez 36', Babić 38', Jakovljević 40'
)
Murter – Novo Vrijeme 1:5 (Lipotica 3'/ Musinov 15', 31', Kazarić 27', Osredkar 32', Bajrušović 33')

Vinkovci – Square 2:9 (Tustonjić 7', Haluška 37'/ Micevski 5' 10', 17', Tikvica 6' 38', Đuraš 10', 36', 37' Konsuo 15')

Mejaši – Porto Tolero 3:3 (Šarić 19', Buljan 40', Jelavić 40'/ Mijoč 15', Stjepanović 19, 31')

Petrinjčica – Uspinjača 3:3 (Baćan 6', Lovrić 7', 9'/ Opuhač 8', Brkić 14', Gršić-ag 26')