Objavljeno vijesti danas: 109
Euro u Francuskoj

Vatreno krštenje za Albaniju. Švicarska je s 1:0 i igračem više odnijela pobjedu

Albanija - Švicarska
1/6
11.06.2016.
u 17:51

Nakon što je jučer Francuska pobijedila Rumunjsku s 2:1, u drugoj utakmici skupine A Švicarska je s 1:0 pobijedila Albaniju

Samo pet minuta bilo je dovoljno da se zatrese mreža Albanije.

Fabian Schaer, Albance je iznenadio već na samo početku, još im se ni dojmovi nisu slegli, nakon što su prvi puta slušali taktove svoje himne na Europskom natjecanju, a on je iskoristio priliku i kaznio pogrešku Berishe te glavom loptu poslao u gol.

Bio je to koban početak za Albaniju, koja nakon toga gotovo nije imala prilika, a Sommera je na drugoj strani držala nezaposlenog.

Urari su dominirali cijelim prvim poluvremenom, De Biassijevi momci gotovo nisu ulazili u švicarski prostor, a onda su u 36. minuti dobili još jedan šamar.

Nakon što je igrao rukom, španjolski sudac Cani je pokazao drugi žuti karton i Orlovi su tako ostali s igračem manje.

Iako ih je na terenu bilo samo deset Albanci su se probudili i u nastavku nekoliko puta zaprijetili Sommeru.

Švicarska je prvi dio završila udarcem Šeferovića, ali taj je pokušaj Berisha, nakon početnog vatrenog krštenja, obranio.

U drugo poluvrijeme obje su momčadi krenule ravnopravno, Švicarska je ipak dominirala, ali nogomet koji su pokušavali igrati nije bio naročito kvalitetan.

Nakon nekoliko pokušaja Švicarske, svoju priliku dobili su i izabranici Giannija De Biassija, u 67. minuti Sadika je na asistenciju Hysaja tukao pored gola.

Još bolju priliku imao je Gashi koji je tri minute prije kraja sam išao na Sommera, koji je i taj pokušaj obranio.

Cijelu utakmicu, osim nekoliko debelo upropaštenih 100 - postotnih šansi, obilježile su dobre obrane golmana.

Bila je to utakmica u kojoj su Švicarci protiv Albanije upisali prve bodove na ovom Euru, a i svoju drugu pobjedu u povijesti Europskog prvanstva. Albanija je prvi puta svoj dres nosila na ovom natjecanju,a braća Xhaka su se rukovala na početku, a na kraju je Taulant stadion napustio kao pobjednik.