Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ZA SUTRA JE ZAKAZANA SJEDNICA

Tomašević: 'Još nismo dobili suglasnost Ministarstva na GUP da bi ga sutra izglasali'

Zagreb: Gradonačelnik Tomašević i suradnici obratili se medijima
Goran Stanzl/PIXSELL
09.04.2025.
u 11:30

Ako GUP ne bude mogao biti izglasan na sutrašnjoj skupštinskoj sjednici, morat će pričekati predstojeće lokalne izbore i vidjeti tko će dobiti vlast u Zagrebu, a ako je ponovno osvoje Možemo! i SDP za očekivati je da će, kad dobije suglasnost Ministarstva, biti usvojen

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević rekao je u srijedu da još nisu dobili suglasnost Ministarstva prostornoga uređenja na izmjene i dopune Generalnog urbanističkog plana (GUP) Zagreba, a što je preduvjet da se GUP može izglasati na sutrašnjoj sjednici Gradske skupštine. Sjednica Gradske skupštine na čijem su dnevnom redu izmjene i dopune GUP-a Zagreba od ranije je zakazana za 10. travnja.

Ako GUP ne bude mogao biti izglasan na sutrašnjoj skupštinskoj sjednici, morat će pričekati predstojeće lokalne izbore i vidjeti tko će dobiti vlast u Zagrebu, a ako je ponovno osvoje Možemo! i SDP za očekivati je da će, kad dobije suglasnost Ministarstva, biti usvojen.  

"Ne, još nije stigao (odgovor Ministarstva na GUP). Ja ću samo podsjetiti da je 2019. u takvim zadnjim ispravcima GUP-a Ministarstvu trebalo tri dana da da suglasnost tako da smatram kako je ovih tjedan dana koliko je prošlo od prošle srijede do danas dovoljno za suglasnost", rekao je Tomašević. 

Rekao je da sutra imaju zakazanu sjednicu Gradske skupštine.

"Očekujem da se postupa kako se postupalo i prije. Očekujem da se Ministarstvo izjasni", poručio je Tomašević. 

Na pitanje novinara kako komentira što je i Marija Selak Raspudić ušla u utrku za gradonačelnicu Zagreba, Tomašević je rekao da kao što je i dosad govorio, neka se kandidira tko želi.

"I dok su drugi kandidati fokusirani na mene, ja sam fokusiran na Zagreb. A za razliku od nekih nisam se počeo baviti Zagrebom od jučer nego se borim za Zagreb desetljećima i tako će biti i dalje, i dalje ću se boriti za Zagreb", poručio je gradonačelnik Tomašević u izjavi novinarima nakon što je sudjelovao na Festivalu inovativnih rješenja temeljenih na prirodi – put prema klimatskoj otpornosti. Rekao je da je jedan od ciljeva GUP-a i povećanje zelene infrastrukture koja je ključna za adaptaciju Zagreba na klimatske promjene. 

Ključne riječi

Komentara 4

KO
Korisnik99
12:22 09.04.2025.

Da vidimo tko je fokusiran na Zagreb a tko na izvlačenje novca iz grada Zagreba i kaos.

Avatar Artoo Detoo
Artoo Detoo
15:10 09.04.2025.

Nema veze što ga sutra nećete izglasati, no ja svakako predlažem da tim povodom proglasite sutrašnji dan praznikom. Hvala

KA
Kapitol
14:34 09.04.2025.

Zasto je obrisan moj kommentar? Tko ima izljeve mrznje na moje komentare? Trazim odgovor onoga komentatora koji nema hrabrosti otvoreno mi odgovoriti vec uporno trazi od VL da mi brise komentare i dijeli zute.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata