Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 159
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Bizaran slučaj

Platio sve račune i odavno prodao stan, a onda mu došla ovrha za 'dug' iz 1999.

Ovrha
Foto: Goran Stanzl/PIXSELL, Privatni album
1/2
30.05.2018.
u 13:04

Već 16 godina Zagrepčanin ne živi u kvadratima za koje je, ističe, sve komunalije podmirio kada ih je prenosio na novog vlasnika.

Pljenidba, pa prodaja dok se ovrhovoditelj ne podmiri. Ili, jednostavnijim rječnikom, imovina “na bubanj” dok Gradskom stambeno-komunalnom gospodarstvu (GSKG) na račun ne sjednu 384 kune i 88 lipa, koje jedan Zagrepčanin duguje iz – 1999. godine. Da stvar bude još bizarnija, najčudnije je, govori taj čitatelj koji je želio ostati anoniman, što on u stanu za koji je ovrha stigla ne živi već 16 godina, a i prije prodaje nekretnine, sve je dugove “poravnao”.

Plus 77 kn kamata

– Sve račune, odnosno sve komunalije, uključujući one za GSKG, platili smo kako bismo stan bez brige mogli prenijeti na novog vlasnika – kaže Zagrepčanin, koji je priložio i pristigle dokumente s Općinskog suda o ovrsi, a već ih je predao i svojem odvjetniku. Sve svoje obveze, ističe, redovito je podmirivao, a od te 1999. godine nije mu stigla nijedna opomena od GSKG na kojoj bi vidio da zaista nešto i duguje.

– Riječ je o tri mjeseca u 1999. i 2000. godini. Pretpostavljam da bi opomene stigle na adresu u sljedeće dvije godine, koliko smo ondje živjeli. Ako ni to ne, onda barem nekoliko godina kasnije. Ali ovrha nakon 19 godina zbog niti četiristo kuna? – ništa jasno nije bilo gospodinu koji, osim duga za pričuvu od 384,88 kuna, mora platiti i 77 kuna kamata. Nije stvar u novcu, ističe, već u tome što, kaže, Gradsko stambeno u gotovo dvadeset godina nije poslalo nikakav drugi dopis, već su odjednom on i supruga, jer su zajedno bili vlasnici stana u kojem već 16 godina žive novi stanari, dobili rješenja o ovrsi.

– Pretpostavljam da se stan i ne može prodati, odnosno prenijeti na novog vlasnika, ako nisu riješeni svi računi. Vodeći se time, mi smo svoje riješili. To jest, mislili smo da jesmo – kaže nam ovaj bivši stanovnik Vrbana.

Nismo upravitelji od 2007.

Da to baš i nije tako, objasnili su u GSKG, u kojem govore kako dug za komunalije može ostati jer račun ide na ime osobe, a ne na stan. Dug koji ima dotični, ističu, mogao se “razvući”, ali nikako ne može biti da upozorenja prije ovrhe nisu stizala.

– Na svakom sljedećem računu stoji točno koliko je dug otprije – kažu u GSKG, ali ne objašnjavaju detaljnije kako se taj dug nije vidio kad je bivši sa sadašnjim vlasnikom stigao u njihovu poslovnicu da plati sve zaostatke, ako ih ima.

Službeni odgovor od Gradskog stambenog, međutim, nismo dobili, već su nam poručili da gospodina kojem je stigla ovrha pošaljemo k njima da se točno provjeri u čemu je problem, a istaknuli su i kako od 2007. godine GSKG nije upravitelj zgrade u kojem je stan, pa oni ne mogu komentirati cijeli slučaj, iako su, kad je tobožnji dug nastao, oni bili ti preko kojih se pričuva skupljala.

Ovrha
1/6
Ključne riječi

Komentara 63

DU
Deleted user
13:48 30.05.2018.

u trideset godina nismo uspjeli urediti ni najbanalnije stvari u državi ali smo zato uspjeli postati najkorumpiranija zemlja eu. to su posljedice hdzsdp vladavine

MA
MarkoVeritas
13:48 30.05.2018.

Onaj tko je potpisao takvo rjesenje treba momentalno dobiti otkaz! Ikako je moguce da se nesto nije platilo i da se toga "sjete"nakon 20 godina!!!!

ME
medjimurec
14:37 30.05.2018.

Za Ginisovu knjigu rekorda , najkorumpiranija , najnesposobnija administracija na svijetu tog nema jednostavno nigdje . Lopov do lopova bi se namirivao i to iz 1997 godine , alo bando ?????

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije