Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
Povratak na članak

Vesna Pusić u Rijeci - sučeljavanje nije ispunilo svoju svrhu

Kriva je percepcija da se tako čini usluga kandidatima, jer građani nisu čuli ono što buduća predsjednica ili predsjednik kane činiti unutar ovlasi ali i saznati njihov stav o drugim pitanjima - kazala je V. Pusić.

Komentari 26

89
84-99-03-10
23:54 23.12.2009.

Sažetak politike a la pusić&co: \"Da zapadnobalkanskim šegrtima londonskih kovača ova ustavna odredba (141.) predstavlja trn u oku, poznato je. No, do sada se nitko nije usudio javno zatražiti njezino brisanje. Prvi je to 4. prosinca (2009) zatražio Zoran Pusić, brat od predsjedničke kandidatkinje Vesne Pusić i predsjednik Građanskog odbora za ljudska prava. Ovaj navodni borac za ljudska prava smatra da Srbija danas «nije jednaka kao u doba vladanja Slobodana Miloševića te da potomcima treba dopustiti slobodno odlučivanje o udruživanju».\" (DD, HKV) (JL)\"P: Ako postanete predsjednik, koju biste državu prvu posjetili i zašto? Pusić: Prvo glavne gradove zemalja susjeda.. Primorac: Bruxelles ili Beograd? Pusić: Hrvatska najprije mora gledati gdje može imati utjecaj, a prvo može u regiji. P: Gospođo Pusić, da ste predsjednica, biste li na Dan državnosti posjetili grob Franje Tuđmana i položili vijenac? Pusić: Kao predsjednica bih otišla, kao građanin ne. U devedesetima je pokušala skupa sa Mesićem i Manolićem rušit Tuđmana (1993) – u jeku rata. Dalje je u Mimari sa svojim bratom (i ocem) održala – u jeku rata – skup o planu za očuvanje Jugoslavije. Tako imate i kamenu ploču sa uklesanim tekstom: \"Na skupu Srbi i Hrvati, Mimara, 20.-22. studenoga 1993. Goldstein-Pusićeva Erasmus Gilda kvislinški je (o)branila zločin za pisaćim stolom. Namjerno prešućivanje zloglasnog Memoranduma SANU (1986.) i izjednačavanje žrtve i agresora, u obrani hrvatske države, rodno je mjesto haaške optužnice. Udruženi zločinački pothvat o 15. obljetnici spomen-obilježje podiže bastion Vukovar. Zagreb, 21. studenoga 2008. godine.\" Godinu dana kasnije, 1994, ponavlja skup: \"Kako je prvi skup («Srbi i Hrvati»), vjerojatno, ispunio očekivanja, najavljeni beogradski («Hrvati i Srbi»), očito suvišan, nikad nije održan. Međutim, drugi okrugli stol «Muslimani i Hrvati» (Sarajevo, 1994.) jasno je obilježio Hrvatsku kao agresora na drugu državu. Od prvotne žrtve, preko podijeljene odgovornosti, Hrvatska je najzad prokazana kao interni («očišćeni Srbi») i eksterni agresor («okupatori BiH-e»), svedeno pod nazivnik - «udruženi zločinački pothvat» (Marko Jurič). Nakon suglasja o uzrocima rata, rješenje odnosa Srba i Hrvata geopolitički je razradio Milorad Pupovac.\" (HKV) Također bih dodao da je Hrvatska prokazana i kao nastala na kriminalu i zbog kriminala. Pusić za Hrvate u BiH (VL): \"računa na glasove dijaspore u posebnoj izbornoj jedinici za čije se ukidanje ona zalaže...\'Apsolutno računam na njihove glasove, smatram da u Hrvatskoj trebaju glasati hrvatski državljani koji imaju prebivalište u hrvatskoj\'\" (?) (VL)\"Pusić: Raspela u javnim ustanovama - Vjerskim obilježjima tamo nije mjesto, oni su dio privatnog života; Vjeronauk u školi: Crkvu i školu kao institucije treba razdvojiti. Vjeronauk se može podučavati u župama; Potpora crkve: “Ne očekujem ni potporu ni kontru, jer je ovo sasvim različit posao od posla koji radi Crkva”; Akciju Ženske mreže “Bez Boga, bez gospodara” Pusić je ocijenila izvrsnom; 2007. osudila pokušaj upletanja Crkve u predizbornu kampanju kazavši da je Crkva civilna institucija, te da njezina funkcija ne može biti usmjeravanje glasovanja; Ne prakticira vjeru; \" Inače joj je to sve izraženo i u njezinom izbornom programu, pa onaj tko dijeli te stavove neka glasa za nju, no podsjetio bih da njezina stranka dobiva jedva dva posto na izborima a redovito se gura na vrh vlasti i dosada je bila – kroz ovih deset godina – na tim funkcijama. Dogodilo se da su 2000 lustrirani ljudi koji su iznijeli rat a ne obrnuto. Jedna od tih koja(i) je(su) lustrirala je(su) pusić(i). Josipović, koji je morao popravljati šminku nakon pitanja o hagu (od stote min na snimci na stranicama hrt-a), zdušno podržava gđu pusić i mesića, s napomenom da su mesić i pusić iz iste stranke. Vidošević je otvoreno rekao da nema ništa protiv te politike (od devedesete min na snimci), a i mesić ga podupire. mesić: \"Hrvati su ratovali za Veliku Hrvatsku a Srbi za Veliku Srbiju, i mi se svi svima trebamo ispričati\" (r Novi Sad 2000g), \"Embargo na uvoz oružja Hrvatskoj je pomogao, a ne odmogao\" (VL, 2005g); tu spada i A. Nobilo: \"Oluja ima više elemenata genocida nego Vukovar\" (Blic, 2009).

VL
OB
-obrisani-
00:36 24.12.2009.

Niste u pravu drugarice Pusić! Sučeljavanje je postiglo svoj cilj. Nama mudrima, bilo je dovoljno samo promatrati,jer slušati vaše bedastoće nije preporučljivo.

VL
ZL
zlatka
01:25 24.12.2009.

Najomraženija političarka u Hrvata tvrdi da će s Kradoševićem uči u drugi krug, Oba UDBINA čeda su sigurna u uspjeh, računaju ako je UDBA sredila Mesiću izbore da će i njima. To je bilo moguće kada je Mesić tijesno gubio, za nekoliko desetaka tisuća glasova zločinačka organizaicja može prevariti, no ovaj puta je narod mobiliziran jer opet spašavamo Hrvatsku stoga izlazimu u veolkom broju na izbore i dajemo glas dr. MIROSLAVU TUĐMANU. Za pobjedu smu mu dovoljni glasovi branitelja i nihovih obitelji, intelektualaca koji ga podržavaju, kad se k tome priboroje glasovi vjernika, isljeeništva Mirek pobjeđuje sa 80% glasova svi ostali 20%,.

VL
89
84-99-03-10
09:41 24.12.2009.

hehe ovo bih naljepio na tekst na prethodnoj stranici, ali forum nije takav. evo mesićeve svježe izjave: \"Moram reći da su me neki, poput Vesne Pusić, Nadana Vidoševića i Ive Josipovića, ugodno iznenadili. Ali i Andrija Hebrang me ugodno iznenadio u posljednja dva-tri nastupa. Promijenio se.\"

VL
JU
JUMPER1
16:40 24.12.2009.

▄▀▄▀ ♦Obavezno izaći na izbore i pamet u glavu !!!!!!!!! ♦Proučavanja govore o tome da 65% građana još nije odlučilo za koga će glasat. ♦Birajmo onu osobu za predsjednika koja je kadra obraniti HR interese i teritorijalnu te akvatorijalnu cjelovitostitost !!!! ♦Mekušci će Hrvatsku voditi dalje u ponor. ♦Tko ne izađe nema pravo poslije kritizirati. ♦50 godina nam komunisti= sadašnji SDP, HNS, IDS i SDSS nisu dozvoljavali da glasamo ♦Sada je demokracija i sada izađimo svi na izbore !!!! ♦Nemojmo glasat za one koji su nam 50 godina uskračivali jedno od najosnovnijih ljudskih prava, -pravo glasa !!!! ♦Prilikom glasanja treba slušat razum a nikako kalkulirati s statistikčkim podacima GONG-a, i inih, koji su lažirani u službi neprijatelja Hrvatske. ּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּ ּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּ ♦♦♦♦ Da Vam Božić unese blagoslov, ljubav, mir i zdravlje u dom a Nova godina, uspjeh na ili u poslu i balgostanje; želje su vašeg uvijek za Domovinu spremnog JUMPER-a ּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּ ּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּּ

VL
GL
glagoljica
23:04 25.12.2009.

Ako je netko još neodlučan glede izbora- ovo je dio intervjua sa Miroslavom: Zašto ste se odlučili kandidirati za predsjednika? - Nekoliko je razloga i motiva. 70-ih i 80-ih sam bio u institucijama koje su se bavile strategijama razvoja, 90-ihh sam se bavio ključnim institucijama - od vojske, vanjskih poslova, izvještajnih službi koje su u funkciji razvoja. Kad govorimo o procjeni situacije i mogućim putevima razvoja vjerujem da će i drugi priznati da znam o čemu govorim. Drugim riječima, kola ovako kako idu, idu nizbrdo, i bilo bi neodgovorno i nemoralno s moje strane da ne ponudim alternativu i kažem u kojem smjeru stvari trebaju ići. Realno stanje je takvo da ono nije izdrživo i da će stvari eksplodirati i da ćemo krahirati ako se ovako nastavi. Neka kuna devalvira 20, 30 posto, ljudi će ostati bez svojih stanova, bez posla. Da ne govorim da nam sljedeće godine na naplatu dolazi 13 milijardi kuna duga. Od čega će to platiti? Hoće li rasprodavati elektorprivredu, vodu, šume? Nakon toga ćemo ostat kolonija u vlastitoj zemlji. Krajnji je čas da se stvari promjene. A što imate od ovih četiri, pet kandidata u medijima? Tko se kako šminka, tko ima kakve stiliste, koliko su visoki, gdje se oblače. To je uvredljivo za narod i probleme s kojima smo suočeni. .... Ako netko dovoljno školovan i politički pismen, bio lijevo ili desno, ima što ovome prigovoriti onda to izlazi iz sfere racia u sferu jeftinog politikanstva.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.