Magyar diže Orbanov veto za Ukrajinu, ali oko ovog im neće ići niz dlaku: 'Ako kupujete naranče s tri mjesta...'
Posljednji dani izborne kampanje otkrili su koliko su Orban i članovi njegove stranke Fidesz radili na podršci ruskim interesima.
Komentari 17
Magyar za sada djeluje kao pravo, nužno političko osvježenje u Mađarskoj. Nadajmo se da će obećano izvršiti tj. vratiti Mađarsku u smjeru EU i odvajanja od ruskog zla!
Tog Szijjarto treba pred sud za veleizdaju!
Baš je super Mađarima bilo živjeti pod ruskom upravom u Varšavskom paktu. Stariji to još pamte i kažu ne ponovilo se.
dugo je to bio sustav koji je nakrcan kadrovima koje treba zamijeniti ako novi misle nešto napraviti, u suprotnom bi mogla biti borba sa vjetrenjačama....pitanje koliko je to realno izvedivo.... budemo vidjeli šta će biti....
Tih 90 milijardi eura mu je ćaća ostavio oporučno?
Ukrajina nije mađarski problem. Mađarska se neće odreći ruskih energenata. A tih 90 mld. Ukrajini može da potraje pola godine a možda i manje, i neće rešiti niti sprečiti njen ekonomsko-socijalni kolaps.
Svim europskim političarima (osim Kaji Kallas) je jasno da će Zelenski 3-4 mjeseca nakon dobivenog kredita doći po još. Valjda je to jasno i Magyaru ...
EU postavio svoju marionetu.
starog orbana zamijenio mladi, iz istog jata jastreb, ili vuk iz istog brloga. i orban je dobivao visoku podršku na izborima, nije bez razloga 20 godina u vrhu politike. magyar neće bitno mijenjati državnu politiku, ukrajinci će popraviti naftovod, mađari će i dalje skupa sa slovacima kupovati rusku naftu i plin, to preprodavati u srednjoj europi, neće prenaglašeno sa rusima surađivati ali neće ni prekinuti, pragmatična politika, kakvu i pametan političar treba voditi. u briselu neće previše oponirati uršuli i kaji, ali će ima kajle stavljati uspot ako posumnja da bi nešto štetilo mađarskim interesima. eu će pustiti odnekad odobrenih skoro 30 mlrd eura, time će magyar pokrpati neke rupe, kojih baš i nema, neće te milijarde ići na plaće, već za projekte, i time finu masku staviti. ukrajina će dobiti kredit koji neće vratiti, a eu iduće godine počinje vraćati kredite koje je uzimala od korone do danas, a nije vraćala, znači bit će manje novca za tzv. članice.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Mene ovo podsjeća na ono kad se Vučić kao odvojio od Miloševića. Vuk dlaku mijenja ćud nikada. Nema Mađarima spasa