Glen Rogers, 62-godišnji muškarac koji je nekada bio pod sumnjom za povezanost s ozloglašenim slučajem O.J.-a Simpsona iz 1990-ih, pogubljen je u četvrtak na Floridi zbog ubojstva žene u motelu u Tampi, javlja AP News. Rogers je pogubljen smrtonosnom injekcijom u Državnom zatvoru Floride u blizini Starke-a, a vlasti su njegovu smrt proglasile u 18:16 sati. Osuđen je zbog ubojstva Tine Marie Cribbs, 34-godišnje majke dvoje djece, koju je upoznao u baru 1995. godine. Uz to, Rogers je bio osuđen na smrtnu kaznu i u Kaliforniji zbog ubojstva Sandre Gallagher, majke troje djece, koju je također upoznao u baru u Van Nuysu. To ubojstvo prethodilo je zločinu u Tampi. Rogers je uhvaćen u Kentuckyju nakon policijske potjere, dok je vozio vozilo ubijene Cribbs.
U svojoj posljednjoj izjavi, Rogers je zahvalio svojoj supruzi, koja ga je istog dana posjetila u zatvoru, prema zapisima o posjetiteljima. Također je pomalo zagonetno poručio: „U bliskoj budućnosti, vaša pitanja će biti odgovorena“, ne navodeći dodatne detalje. Uz to je rekao: „Predsjedniče Trump, nastavi činiti Ameriku velikom. Spreman sam.“ Nakon toga započela je primjena smrtonosne injekcije, a Rogers je mirno ležao tijekom cijelog postupka.
Rogers je bio osumnjičen za više ubojstava diljem Sjedinjenih Država, iako nikada nije pravomoćno osuđen za ta djela. U jednom je trenutku tvrdio da je ubio oko 70 osoba, no kasnije je povukao tu izjavu. Njegova priča bila je tema više dokumentarnih filmova, među kojima se ističe onaj iz 2012. godine pod nazivom "Moj brat serijski ubojica", u kojem su sudjelovali njegov brat Clay te kriminalistički analitičar koji je godinama razmjenjivao pisma s Rogersom. U dokumentarcu se otvara i pitanje mogućnosti da je upravo Rogers odgovoran za brutalna ubojstva iz 1994. – Nicole Brown Simpson i njezina prijatelja Rona Goldmana, što je ponovno potaknulo interes javnosti za slučaj O.J.-a Simpsona.
Tijekom suđenja 1995. godine, koje je izazvalo veliku pozornost javnosti, bivši profesionalni sportaš i slavna osoba O.J. Simpson oslobođen je svih optužbi za dvostruko ubojstvo. No, nakon prikazivanja dokumentarca koji je spomenuo Glenna Rogersa kao mogućeg počinitelja, policija Los Angelesa i tužitelji odbacili su bilo kakvu povezanost Rogersa s tim slučajem. „Znamo tko je ubio Nicole Brown Simpson i Rona Goldmana. Nemamo razloga vjerovati da je gospodin Rogers imao ikakvu ulogu“, poručili su tada iz Policijske uprave Los Angelesa. Simpson je cijelo vrijeme tvrdio da je nevin, no kasnije je u građanskom postupku proglašen odgovornim za njihove smrti. Nakon toga, odslužio je devet godina zatvorske kazne zbog drugog kaznenog djela. Preminuo je u travnju 2024., u dobi od 76 godina, nakon duge borbe s rakom.
Glen Rogers, rođen u Hamiltonu u saveznoj državi Ohio, u medijima je bio poznat pod nadimcima poput „Casanova ubojica“ i „Ubojica s autoceste“. Njegove žrtve, potvrđene i navodne, često su imale slične osobine: bile su u tridesetim godinama, sitnije građe i crvene kose. Vrhovni sud Sjedinjenih Američkih Država odbio je u srijedu posljednju žalbu Glenna Rogersa, ne iznoseći pritom nikakvo obrazloženje. Rogersovi odvjetnici prethodno su podnijeli više žalbi državnim i saveznim sudovima, no nijedna nije bila uspješna. U jednoj od njih tvrdili su da novi zakon savezne države Floride, kojim se za trgovinu djecom predviđa smrtna kazna, potvrđuje kako se danas ozbiljnije pristupa zlostavljanju djece. Smatrali su da bi to trebalo biti uzeto u obzir kao olakotna okolnost te da bi Rogersu, s obzirom na zlostavljanje koje je pretrpio u djetinjstvu, trebalo izreći doživotnu kaznu umjesto smrtne. Sud je taj argument odbacio.
Florida za izvršenje smrtne kazne koristi kombinaciju triju lijekova: sedativ, sredstvo za paralizu i tvar koja zaustavlja rad srca, navodi državno Odjeljenje za kaznene ustanove. Rogers je peti zatvorenik koji je ove godine pogubljen u toj saveznoj državi.
MAGA -1.