Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 84
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
SKUPI PRIJEVOZ
Povratak na članak

Taksisti sami određuju cijenu i nitko im ništa ne može: 'Dozvoljeno je apsolutno sve'

Zaštite za korisnika nema, jedini je savjet prije nego što se sjedne u taksi pitati koliko će vožnja koštati. To im prijevoznik mora jasno reći, mora imati i jasno iskazan cjenik i nakon vožnje im mora izdati račun

Komentari 27

ŠI
Šime
19:46 30.11.2024.

Radio taxi tel.1717 u Zagrebu je sigurno najjeftiniji i najsigurniji,Taximetar je uvijek uključen i ni centa se ne naplaćuje više,a može se plaćati i karticama.Prijevoz do bolnica znaju naplatiti i manje ili čak ne naplatiti prijevoz kad prevoze invalida.

VL
DU
Deleted user
18:30 30.11.2024.

mi domaci vec ih znamo.,jednom sam sletio u zracnu luku i velim,odpeljaj me do Britanca. kad je usao u ZG,,umjesto na zapad,krene frajer na gumenjak i pravac Kvatric.Velim ja njemu,znate kaj sused,pa kaj niste odmah iz Zracne luke krenuli prema Sisku,fino si nastampate uricu,lova do plafona a putnik,ma ko njega .....

VL
TA
tapiros77
18:12 30.11.2024.

Isto tako je dozvoljeno teksistu reći da ne želiš toliko platiti i neka zove policiju! Baš me zanima tko će od tih lihvara stvarno i pozvati policiju!

VL
EJ
ejStef
18:49 30.11.2024.

Uvijek je to tako, u svemu, treba malo paziti. Ako isključite mozak, nikakva regulacija vas ne može spasiti. Nije bez veze da dobar dio stranaca traži Uber, Bolt ili nešto slično, jer vide cijenu, jednostavno, to su naučili i doma... U takvim stvarima tražiti veću ulogu države obično znači drastična poskupljenja ili ukidanje usluga. Imamo primjer koliko su poskupile usluge platfomi kada se država umiješala, a neke stvari su potpuno nestale (npr. najam romobila). Sjetite se cijena taksija kada su vladali šahisti, to je bilo jako regulirano, a prijevara je i dalje bilo...

VL
CH
chemica
18:45 30.11.2024.

Pa kako sad nema velebnih komentara tipa da je taksi njegov i da ima pravo naplaćivati koliko želi, kakve masovno viđamo po temama gdje se dere turiste i svakojake druge naivce.

VL
DO
Domi
18:21 30.11.2024.

Neupućenima savjet: Ako koristite Uber ili Bolt, unaprijed ćete vidjeti cijenu koja će vam biti naplaćena. Iz vlastitog iskustva, uvijek je tako.

VL
DU
Deleted user
07:10 02.12.2024.

Bravo g. Snježana napokon netko da objasni da su to prijevoznici NE taxisti, jedini taxisti koji su za to školovani su taxisti Udruženja radio taxija Zagreb koji se poziva na broj 1717. Ima plavi transparent na krovu sa brojem 1717, a na vratima plave naljepnice. Kod njih se cijene ne mijenjaju nego su uvijek iste za istu relaciju. U naslovu ste mogli napisati PRIJEVOZNICI jer to nisu TAXISTI.

VL
Avatar Čoban..
Čoban..
19:49 01.12.2024.

U civilizaciji nema tih problema, jer postoji taximetar..

VL
DU
Deleted user
19:05 30.11.2024.

To su im zadnji trzaj dok ne dođu robo taxiji, a ovi će dobiti srednji prst!

VL
ŠA
Šašnik
18:30 30.11.2024.

Uvjek sa Uberom Tamo uvjek štima. Po gradu operiraju razni polulegalni taxi izvan radnog vremena za vlastite potrebe, u fušu.

VL
NE
NervozniPoštar
19:36 30.11.2024.

To je deregulacija. Kad je bilo puno nezaposlenih, taksiji su bili jeftini. Sad ima i drugih poslova. Poslije nove godine, kad se poveća naknada za flaše, skupljanje boca će biti interesantnije, pa će preostali poštari krenuti u taj unosniji posao. Kod deregulirane profesije kao što je taksist ili keramičar pozitivno je što će se uvijek netko naći tko će htjeti obavljati taj posao jer će moći nabiti cijenu. Poštara nema jer je državna tvrtka odredila koliko im je dosta, a za te novce malo njih je pripravno na taj posao.

VL
SL
slavenZadravec
21:32 01.12.2024.

Uber alles.

VL
Avatar film
film
18:27 30.11.2024.

samo Cameo odnosno sad se zove Wizi, odma u aplikaciji vidiš cijenu...

VL
Avatar Fejk Njuz
Fejk Njuz
21:28 30.11.2024.

pametni koriste uber i bolt - unaprijed ti piše cijena i nema iznenađenja. ostali dobrovoljno glume ovce za šišanje. stvar izbora. ja već 20 godina nisam sjeo u taksi onih lopova iz zagreb taxija ili radio taksija. na boltu svaki čas dobijem popust 30-40%... na uberu malo rjeđe...

VL
HO
Hortensija
18:14 30.11.2024.

Uvjek sa Cameo. Tamo uvjek stima.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.