Alarmantni podaci: Od 1991. ubila se cijela brigada branitelja
Najviše samoubojstava događa se u grupama najtežih vojnih invalida, onih s oštećenjima organizma od 60 do 100 posto, onih kojima je država “dala” najviše
Komentari 102
To je na veselje politicarima ......manje izdvajanja iz drzavnog proracuna a vise novaca za zaposljavanje uhljeba....pogotovo su veseliji ovi lijevo lijevi
Kao sto nisu znali voditi Hrvatsku u osamostaljenje,tako HDze nije imao pojma o ratu,pa tako nisu mogli ni pravilno podijeliti braniteljske povlastice.........U nedostatku HDZe ovaca na crtama i na frontama,oni su sebi proizveli HDze branitelje,koji su poslije iskoristili pravo pa su si priskrbili povlastice tako sposobni........I ovo su lose analize i zakljucci na razloge samoubostava branitelja....Najveci krivac je pljacka u pretvorbi i privatizaciji,a sto je jope omogucio HDZe.....Vidimo i sami ,recimo ministar branitelja i Vukovarski branitelj je bio dobar branitelj,sve dok nije usao u vladu RH sa neHDZeovcima,a onda je postao komunjara,yugos i udbas i lazni branitelj...Kako je to moguce.pa jednostavno dovoljno je biti HDZe omadjijan da bi mogao MKMPiskiti ,odnosno malo dati da bude branitelj,a malo ne.........Napadan je sveti Vukovarski branitelj,upravo za nepravdu..pa je napadan i sin Vukovarskog heroja Glavasevica i svrstan u drugu kolonu.........
I sto sad. I drugi se ljudi ubijaju iz ocaja I neimastine pa se o njima ne pise ili su ti takozvani branitelji neka bogom dana nad naravna rasa ljudi...idite pa googlajte "bonus army" i vidite kako su oni zavrsili...
iskreno, meni se činilo da je postotak samoubojstava kod branitelja daleko veći od prosjeka. ali iz ovog teksta se vidi da nije. a dio razloga što se ovi više ubijaju je i posjedovanje oružja - uglavnom protuzakonito.
Grozna slika sa ovim bijelim križevima, koje je to stanje uma kod tih ljudi ?, mora da su nesretni ....., podsjećaju na propale križare, a znamo kako su prošli. Ne znam zašto popadija iskorištava te ljude za svoje političke igrice, umjesto da se te ljude razveseljava, popovi ih lupaju u pojam tim ratnim križarskim kičem, pa nije ni čudo što takvi ljudi popuste pod takvim popovskim pritiscima, ...
To druga zoku, platformu 112 i ostale anacionalne je. ivje.re strasno brine ....
Novopečene tajkunare koji su imetak stekli na pokojnikovim leđima ta tema ne tangira. Oni i dalje " operiraju" sad na našim leđima. Sve legalno.
"visokim stopama morbiditeta".....ahahaaaaa pa zar ne moze visokim stopama smrtnosti, da morbiditeta, ahaaaaaa ovo me podsjeca na ono "sto trebate znati kad idete shopingirati"
Branitelje nitko ne stigmatizira, osim njih samih, gdaje pojedinci ili manipulirane grupice svojim ekstremnim i protuzakonitim ponašanjem nanose štetu drugim normalnim braniteljima, .....
ne znam ni jednog zagrepčana koji, nakon više od godinu dana što nas ovi likovi sa 25.000 kn mjesečnih prihoda maltretiraju, ima bilo kakve simpatije prema njima.
halo branitelji - dosta nam vas je!!! već 20 godina terorizirate zemlju koju ste - navodno - oslobodili!!! pa u čemu je to "oslobođenje" ako vas imamo za vratom već 20 godina??? uspjeli ste natjerati 80% građana ove države daa se boji svojih "branitelja"!!! dosta je!!!
Nekad je KOS i UDBA trošili milijarde dinara za doušnike da bi saznali što narod zna, misli i govori, mi danas smo puno pametniji, prodaš priču o slobodi misli i govora i svi se svojevoljno izdaše a na nama braniteljima je da kroz buduće vlade i institucije odstranimo bolesno tkivo ovog društva.
ubijaju se samo hrvati a sva je sreća da se ovi izbjeglice iz BiH ne ubijaju jer bi to bilo tragično za braniteljsku populaciju
Kakvi komentari?! Kakve smo to smradove branili?!
Blago njima, počivaju u miru i ne gledaju pr.okletu sadašnjost!
Katastrofa,treba ih pod hitno zaposliti i ( ili ) oduzeti mirovine pa će više razmišljati o tome kako da prežive a ne kako da si oduzmu život.Svako je suicidalan ako samo pije ili samo gubi novce u kladionici pa ostane na teret obitelji
opet sam piso velikim slovima a tebi lijepi moj što li pišeš i drugi se ubijaju pa niko o njima ne piše zamjeram jer sam ti i ja živio u mukama 11godina i znam kakve su to muke i za mene je svaćiji ljudski život isto vrijedan i ne djelim ga na branitelja ili obićnog ćovjeka .pa sad lijepo razmisli i nedo ti dragi bog živit jedan tjedan pod onim pod ćim sam ja živio i pojedinci godinama jer ti polaziš od ćinjenice -što me za ikog briga glavno je da je meni dobro i mojima i ne uviđaš kako li bi i tebi bilo da neko tvoj tako skonća ...na kraju ću vam svima još nadodat --slijedi u trećem mjesecu nastavak i razjašnjeni i dokazani slućajevi kod nas i okolo po susjednim državama ajde bok ljudi nek me neki smatraju za luđaka al nek bar jedan povjeruje i bude li pokušan uništen biti a proćito je specijalnu torturu spašen od tih mućitelja niko zzadovoljniji i sretniji mćovjek mod mene jer sam bar nekog spasio od takozvanog --ludila ili ćovjeka pretvorena u živi fosil od medikamenata jer tad je tekar propo do kraja
ovo je jako zanimljivo - "Mnogima će biti zapanjujuće čuti da se najviše suicida događa upravo u grupama najtežih vojnih invalida, onih s oštećenjima organizma od 60 do 100 posto, onih kojima je država “dala” najviše." - što to znači? pa upravo da za ta samoubojstva nije kriva nebriga društva.
Ruzno je reci,ali steta sto sa sobom nepovedu i po jednog iz politike sa sobom. Iz sveg ocaja odu sami.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Znaci ubijaju se u kontinentalnoj Hrvatskoj a oni iz kamenjara i uz more nemaju za to razloga.Napravili smo im autoceste,tunele da dolaze turiosti,napravili smo im lijepu njihovu.Zasto da se ubijaju prodaju cisto more iznajmljuju apartmane,piju vina,igraju briskule i picigina.Skoro svi u drzavnim sluzbama zaposleni,na HRT-eleviziji i diplomaciji.Bili bih ludi da se ubiju.Zajahali nas ovi kameniti domoljubi kao nikada prije Srbi u jugi.Zasto se o tome ne govori,zar netko ceka da se pokokamo medjusobno?