Obitelj preminuloga koji je bio zaražen svinjskom gripom odbija obdukciju
Na zaraznom odjelu splitske bolnice liječi se 13 pacijenata. Dvojica su primljena u subotu pa još nije potvrđeno da imaju svinjsku gripu, a u ostalih 11 nalaz je pozitivan.
Komentari 6
Dujomir Marasović “sve je tu jasno, nikakve dvojbe nema pa zbog toga obdukcija nije nužna. Dokazano je da je pacijent bolovao od svinjske gripe”. ------------------- Pa ZAŠTO onda čovjeka rezati ako je sve jasno..? Da bi se to moglo debelolo naplatiti..?Obitelj je potpuno u pravu!
Mikrogizzly, oprosti alI pricas nebuloze. Pa covjek je lesina, obicno meso koje trune. Hoce li ga isjeci patolozi prije nego ga totalno razore bakterije i drugi organizmi u zemlji je totalno svejedno. Odmah nakon smrti dok pokojnik jos nije ni pokopan bakterije pocinju razgradjivati tkivo i oslobadjaju se enzimi iz gusterace koji sami razgradjuju organ. Ti govoris kao da sijeku zivog covjeka a ne raspadajuce meso. U ovom slucaju posto se radi o smrtonosnoj bolesti koja predstavlja prijetnju drustvu, obavezno su trebali izvrsiti obdukciju i protiv pristanka obitelji. Vazniji je zivot ljudi nego raspadajuce tkivo i misljenje zatucanih primitivnih seljaka.
Laka zemlja pokojniku i dodao bih da zapravo nema većeg masakra od obdukcije. Mislim, tko nije vidio ne može ni zamisliti koliko je to strašno kad od pokojnika bukvalno naprave kanu. U skraćenoj verziji, raspore ga od podbratka do stidne kosti i povade sve unutr. organe i onda još zarežu meki oglavak od uha od uha, prevuku preko očiju, pilom otpile kružno lubanju i izvade i našnitaju mozak. Nakon što doslovno istresu fekalije iz crijeva pokojnika, asistent liječnika koji vrši obdukcije pobaca sve unutr. organe i našnitani mozak u utrobu i onda se sve to onako na grubo zašije paketnom špagom. Jedina razlika od klaonice je što u ovom slučaju sva pozornost biva usmjerena na \"iznutrice\", a udovi su posve zapostavljeni dok je u slučaju klaonice sva pozornost usmjerena baš na udove, a iznutrice nisu baš nešto. Još jednom, u nas stalno govore kako se obducira SAMO 10 do 15 % umrlih što je daleko premalo (jer se to plaća, jelte) - dok se liječnici koji vrše prosječno 500-600 obdukcija godišnje sami užasavaju do ideje da bi netko njih poslije smrti obducirao ili njima drage. E oni znaju zašto i čega se boje...
Kakve su to gluposti, ako je umro prvi od neke opasne bolesti, kakve veze ima sta obitelj kaze. Javno zdravstvo je najbitnija stvar u drzavi.
sva je ta prica pocela jednim aljkavim pristupom oboljelih koji su se vracali iz inozemstva , nikakava karantena ,nikakvo zadrzavanje u izolaciji , sve su slali doma !naravno da su neki imuni na bolest ali je cinjenica da su jee prenijeli na druge osobe koje mozda nemaju tako jak imunitet , ovo sada nam je rezultat .mozda da nam ministar objasni sto nije bilo u redu sa limunom cajem i medom koji je mozda pokojnik koristio , po preporuci nasega ministra milinovica.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
kak oni znaju kolko ce ih biti inficirano a kad je oprorba prije par mjeseci govorila da ce 200000 ljudi ostat bez posla HDZ-u su to bile nebuloze je bo vam pas mudru mater