Njemica traži muškarca koji joj je prije 55 godina na ljetovanju u Poreču napisao ovu poruku
Njemica Gisele Kapp davne 1963. ljetovala je u Poreču, gdje je upoznala mladića po imenu Đorđe, a čiju poruku i danas čuva
Komentari 57
Poginuo 1991. tijekom napada na Vukovar
Zasvrbilo opet bakicu.
Znam ga. Sad se zove Jura
Đorđe se leči u Sokobanji,
Đorđe poginuo na barikadama...ubili ga njegovi jer flertuje s nacistima.
Nek pogleda ns groblju. Ali u Srbiji.
Kako vi plitko podmećete to velikosrpstvo da se i vašim radikalima gadi.
Kad vide jedno drugo, prepast će se.
Djordjeta razvukle svinje kod Knina 95.
a djordje slatku damu vjerovatno trazi u njemackoj. morali su se negdje mimoic.
Lijepa priča, koliko se vidi Đorđe je izgleda dobro znao njemački. Imam i ja tako pisama Njemica sa mora sa kojima sam se dopisivao, lijepa sjećanja. Nadam se da će pronaći Đorđa pa da se malo podruže.
Djordje hrvat :-D
Reda radi napisao je: "Ti si tako ljepa, kao jutarnje sunce i tako slatka, kao jedan mali komad secera.Ti si najbolja djevojka koju sam u mom zivotu vidio". Napisao je "Stranac" u njemackom jeziku. Zasto je uopce spominjao "mali komadd secera" a ne grumen secera. Ne da Bog da je danas vidi. Ko zna sto bi on sad napisao!
Ovo s Đorđem me sjetilo jednog sličnog slučaja, kada me rodica iz USA zamolila da nađem podatke o nekom čovjeku sa područja PGŽ za neku njenu susjedu, znala je ime i mjesto od kuda je ! Naime .... a tražilaažila ga njegova kćer za koju on ni ne zna da postoji. Naime ta susjeda od moje rodice je nakon smrti majke našla pisma i otkrila da joj je otac iz Hrvatske , (majka joj nije nikad rekla tko je otac) ! Priča ide da je majka bila na ljetovanju u Hrvatskoj isto tako negdje 60tih godina i da se vraćala trgovačkim brodom naše Jugolinije u USA i za vrijeme plovidbe zaljubila i spetljala sa članom posade koji je bio oženjen, i ostala trudna, ali je to shvatila tek kad je došla kući, a brod otplovio natrag u Jugu. Budući je znala da je čovjek oženjen nije mu nikada rekla da je rodila kćer, i vrijeme prošlo, a ni kćeri nije rekla tko joj je otac, no kćer je nakon majčine smrti našla neka pisma i iskopala ime čovjeka i mjesto i znajući da je moja rodica iz ovih krajeva, zamolila da joj pomogne doći do tog oca koji je već bio star i imao unučad..... na kraju sam ga našla i dala adresu i njega pitala da li mu ta kćer može pisati i poslala je ta kćer božićnu čestitku , odgovorio joj je.... eto....
...koja lijepa priča...tako je to...nije bilo ništa,a bilo je sve...toliko da taj slučajni susret i tu poruku čuva kao čarobni trenutak svog života...tko zna možda i bolje da se ne sretnu,izdaleka samo sve ko zvezda sja...izdaleka samo divimo se svemu...:)
to bi joj mogli naći u arhivi socijalnog
Lipa prica..Neka se deda javi..
đorđa odpohala Oluja....
Zanimljivo kako se onda uredno prijavljivao boravak turista na jadranskoj obali. A danas je samo kako čim bolje prevariti državu i zamračiti novac. Sramotno
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
otišao đorđe na traktoru