Naslovnica Vijesti Hrvatska

'Mađer je donio tešku odluku, no mi smo sretni i pozdravljamo njegov dolazak'

Tvrdi kako nije znao da je predsjednik HSS-a Krešo Beljak zbog prelaska Bandiću prijavio Madjera Uskoku
03. siječnja 2019. u 13:40 6 komentara 790 prikaza
Robert Jankovics
Foto: Patrik Macek/PIXSELL

Predsjednik Bandićeva saborskog Kluba zastupnika Robert Jankovics u četvrtak je pozdravio prelazak HSS-ova zastupnika Mladena Madjera u taj klub, koji sada broji 13 zastupnika, te potvrdio kako je Madjer time prešao i u vladajuću većinu.

Mladen Mađer Sada ih je 13 Mladen Mađer napustio HSS i prešao u Bandićev klub

"Ono oko čega naš heterogeni klub ima čvrsti stav jest da podržava premijera Andreja Plenkovića, to je uvjet bez kojeg se u ovom klubu ne može biti", izjavio je Jankovics novinarima nakon sjednice saborskog Predsjedništva.

Madjerov prelazak nazvao je novim dokazom da Bandićev klub radi "dobar posao". "Mi smo sretni, pozdravljamo njegov dolazak", rekao je.

"On je donio tešku osobnu odluku napuštanja HSS-a. Nakon što je priopćio namjeru da pristupi našem klubu mi smo telefonski razgovarali s našim članovima, prihvatili smo ga, od zasjedanja 15. siječnja radit će u našem klubu", najavio je Jankovics.

26.02.2014., Zagreb - Koncert Zagrebacke filharmonije pod vodstvom maestra Alana Bjelinskog uz solisticke nastupe glazbenika Ricarda Luquea i Olvide Ruiz Castellanos u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. Darinko Kosor, Jelena Pavicic Vukicevic.  Phot Prelagivanje političkih snaga Bandić raskinuo savez 
s Kosorom, Ferdeljijem...

Tvrdi kako nije znao da je predsjednik HSS-a Krešo Beljak zbog prelaska Bandiću prijavio Madjera Uskoku.

Pravo je pitanje zašto je Madjer otišao iz HSS-a

"To mi je prva vijest. Koliko imam informaciju, Madjer će slijedeći tjedan imati presicu pa će, pretpostavljam, odgovarati na takva pitanja", rekao je Jankovics koji lopticu vraća u HSS-ovo dvorište poručujući kako je pravo pitanje zašto je Madjer napustio HSS.

"Koji su problemi unutar te stranke o kojima hrvatska javnost razgovara više od godine dana, od odlazaka Branka Hrga do Marijane Petir. Na ta pitanja će bolje odgovarati HSS nego mi", kaže Jankovics.

SVE ZBOG IZBORA Prijetila joj da će ostati bez kuće i djeteta ako ne glasa za Jankovicsa

Nije izravno odgovorio na pitanje treba li se Uskok baviti prelascima zastupnika u redove dojučerašnjih političkih protivnika.

"Koliko znam, Madjerov izlazak iz HSS-a zapravo je njegova osobna odluka. S obzirom na druge klubove u Saboru, mislim da naš funkcionira dosta dobro, onda mi je ta odluka razumljiva", rekao je.

Jankovics kaže da na saborskom Predsjedništvu nije tražio veće prostorije za svoj klub. Na pitanje hoće li ih tražiti uzvraća uzrečicom iz svoje Baranje: "Puno dobrih ljudi na malo prostora stane".

>> Pogledajte tko je sve otišao iz SDP-a

Valamar
Prilika za posao
Ovo je troje mladih koji rade u turizmu, evo zašto su zadovoljni i žele ostati u Hrvatskoj
  • Deleted user:

    Pošten čovjek ga prijavio DORH-u! A kako je on preuzeo HSS?

  • okolo:

    ...pa kriva je i banda koja ima radio u automobilu, provociraju pošten svijet i neimare

  • Dingo:

    Napadate čovjeka jer radi ono što je i predviđeno izbornim zakonom RH. U RH postoje u većini zastupnici vjerni partiji, nešto manje oportunista i najmanje ljudi koji osjećaju nekakvu moralnu obvezu prema građanima, a ne partiji. Imali smo priliku potpisati ... prikaži još! za izborni zakon koji bi maknuo veliku moć partijskim liderima da kontroliraju zastupnike i ona najmanja skupina bi brzo prerasla u najveću i imali bi pravi zastupnički dom naroda i građana RH.